mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Motoryzacja ogólnie

Motoryzacja ogólnie

Komentujesz artykuł z Porady mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Diesel w zimie. Jak dbać o ten silnik

~Olej w akumulatorze ?!

Zgłoś komentarz do moderacji 2016-01-15 | 14:05

Cytat z tekstu artykułu " Dzieje się tak po pierwsze dlatego, że przy niskich temperaturach zmniejsza się jego pojemność, a po drugie, olej i płyny w nim zawarte gęstnieją - konsystencją przypominają zastygły miód."nKurcze zawsze mnie uczono że w akumulatorze jest elektrolit a tu piszą że olej - człowiek uczy się całe życie. :-)nA może komuś zgęstniał olej z powodu zimna i spadła przewodność między synapsami. ;-)

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~ech

Zgłoś komentarz do moderacji 2016-01-17 | 02:27

przy odpalaniu auta należy wcisnąć pedał sprzęgła, aby odłączyć skrzynię biegów, bo to niepotrzebne opory - po kilku sek po odpaleniu, można puścić sprzęgło -- auto nadal na luzie

Autonagar

Nowicjusz

Miasto: Warszawa

Auto: Peugeot Partner

Zgłoś komentarz do moderacji 2016-02-21 | 22:44

Proponuje profilaktyczne wodorowanie silnika.
Czysty układ spalania z wypalonym FAP lub DPF to również gwarancja łatwego rozruchu.
Bez demontażu silnika , bez dolewania chemii, bez wymiany oleju i filtra, płukanek i kopcia z rury.
Zabieg obejmuje zawory i gniazda , końcówki wtrysków, turbinę, EGR i filtr cz. stałych.
Info. na you tube : autonagar.pl

~fryderyk

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-02-13 | 22:03

Ja dolewam czasami do baku K2 diesel. Producent pisze, że to pozwala wyczyścić silnik i zmniejszyć spalanie. Jeżdżę w takim można powiedzieć mieszanym cyklu, ciężko mi jakoś obiektywnie to spalanie oceniać, ale na pewno silnik mniej się męczy, no bo to po prostu słychać.

~Tymek

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-08-24 | 15:42

najlepsza płukanka dla mnie w tym momencie to K2 motor flush, nowość ale robi swoje https://bit.ly/2BDDwRl

~LadneFelgi_pl

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-09-20 | 11:21

Najlepiej garażować takie auto z silnikiem diesla i nie powinno być problemu z jego użytkowaniem zimą. Druga sprawa to jakość paliwa, polecam premium z różnymi dodatkami, w przypadku starszych jak i nowszych silników może okazać się doskonałym wyborem.

~Patryk Galczak

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-10-05 | 11:24

Proponuję przed zimą zastosować jakiś dobry środek do regeneracji filtra cząstek stałych takiego jak od K2 - https://k2.com.pl/produkty/k2-dpf-cleaner-500-ml ,, znakomity jak za taką cenę.

Sklep-Kia_pl

Starszy motomaniak

Miasto: Warszawa

Auto: Kia cee'd

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-10-11 | 15:09

Jeżeli ktoś posiada filtr cząstek stałych to jak najbardziej również polecam, bo nie zaszkodzi a może pomóc. Dodatkowo koniecznie sprawdź poziom oleju, wymień płyn oraz opony.

Sklep-Kia.pl

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018