mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Motoryzacja ogólnie

Motoryzacja ogólnie

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Prawo jazdy na auto z automatyczną skrzynią biegów

~Zainteresowana

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-05-19 | 16:41

Nigdy nie jeżdziłam samochodem lecz nie dawno mąż który posiada już prawo jazdy na normalną skrzynie zakupił "automat" po krutkiej nauce udało mi się doskonale opanowac jazdę na nim.Jednak nie wiem gdzie w Jarosławiu moge zrobić kurs na prawko w automacie!! Bardzo mi na tym zależy bo potrzebuje prawa jażdy a nie mam możliwości nauki na manualnej skrzyni.
Bardzo prosze o pomoc jeżeli ktos zna jakąś szkołę w Jarosławiu czy obrzeżach niech da mi znac na tym forum przez komentarz.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~SteelRat

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-07-03 | 14:19

a moze by tak maz slownik kupil?

ogolnie, prawko na automat? skrajny debilizm jak dla mnie, mi zadna roznica, czym jezdze, a automat mam od kilku ladnych lat.

ale widac na gorze jakis "madry" sie wykazal...

~stanley75

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-01-01 | 22:59

Ja też jestem zdania że nauka jazdy na automatycznej skrzyni biegów to robienie z siebie kaleki,inwalidy czy innego niepełnosprawnego. Robisz prawko na kat B i wsiadasz na automata - różnica to brak pedału sprzęgła a biegi zmienia automat. Ktoś to robi takie prawko bo tatuś albo mąż ma automata i z pewnych przyczyn odda autko do serwisu a w zastępstwie dostanie manuala to wtedy koszmar - auto nie chce jechać samo, a co to za pedał po lewej stronie - porażka na całego inwalidzi

~QVX

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-01-23 | 22:43

Wypowiedział się miszcz, dla którego szczyt dostępności to zardzewiały TDI-k.

A poważnie, miszczu stanleyu, obsłuż wpierw skrzynię Panharda bez synchronizacji, a jak nie potrafisz toś inwalida.

~Inwalidka

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-01-31 | 14:41

Być może i automat jest dla inwalidów, sama znalazłam się w sytuacji, że niestety dokończenie prawka na manualnej skrzyni jest dla mnie niemożliwe ( trwała kontuzja prawej reki, ale brak zaświadczenia niepełnosprawności :)) W tym wypadku automat jako wyjście awaryjne jest dużym plusem, a po rekonwalescencji i rehabilitacji rozszerzę prawko :) W każdym razie, chodzi mi o to, że czasami trzeba sobie radzić takimi półśrodkami, ponosząc wszystkie konsekwencje (np. uzależnienie od jednego samochodu).

Pozdrawiam,

~Piotr

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-04 | 01:52

To ,ze kobieta jeździ na automacie, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo wiele jest takich, dla których prawo jazdy manual, to wielki wyczyn ale facet na automacie to smiech na sali no może po 50, to jeszcze mu ujdzie ale młodszy to nie facet, to ciota!

~Piotr

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-04 | 01:53

To ,ze kobieta jeździ na automacie, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, bo wiele jest takich, dla których prawo jazdy manual, to wielki wyczyn ale facet na automacie to smiech na sali no może po 50, to jeszcze mu ujdzie ale młodszy to nie facet, to ciota!

~amarek

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-27 | 15:45

Szanowny Piotrze obrazasz w tym momencie bardzo wiele osob i obys nigdy nie doswiadczyl na sobie tego z jakich powodow ludzie musza jezdzic "automatami" nie mowiac juz o tym ze to moze byc tez normalny wybor miedzy "manualem "a "automatem". Czy 83% Amerykanow to "cioty"" ???

Viktorr

Motomaniak

Viktorr

Miasto: Kutno

Auto: Seat Cordoba

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-29 | 12:57

Z tego co się orientuje, jeżeli zdajesz na automacie egzamin to masz tylko ma automat. Odwrotnie nie ma problemu.

~Przemek

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-06-27 | 01:18

Piotrze to wszystkie sportowe fury gdzie nie ma możliwości wzięcia manuala choćby większość modeli ferrari itp. są dla kobiet albo dla inwalidów normalnie takie głupoty piszesz nawet głupie audi A8 czy S8 jest każda w automacie jak większość S6 i RS6 która dysponuję 507km nigdy nie jeździłeś dobrym automatem mów sobie dalej ....

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018