mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Volvo Volvo

Twój samochód - Volvo Volvo

wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegow S80 D5

rafal-lech

Nowicjusz

rafal-lech

Miasto: Czarnków

Auto: Volvo S80

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-24 | 22:22

prosze o pomoc w diagnozie !!!
Jestem posiadaczem Volvo S80 z 2002 roku w automacie.Ostatnio zapalil mi sie serwis skrzyni biegow (a wiec wymiana oleju).Zadzwonilem wczesniej do salonu firmowego Volvo z zapytaniem czy to normalne przy przebiegu 150 tys km,tam odpowiedziano mi ze wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegow w modelu S80 powinna sie odbywac co okolo 80tys.km.Tym samym powiedziano ze za wymiane oleju w skrzyni biegow musze zaplacic okolo 1000 PLN. Postanowilem zrobic to po za serwisem i............ Normalna procedura ,na dole skrzyni biegow korek spustowy, na gorze korek do zalania nowego oleju (w/g danych).Zostala zalana taka sama ilosc jak zostala wypuszczona okolo 4 litrow,wskaznik na miarce pokazal wlasciwy stan. Po wymianie auto zostalo odpalone na czas okolo 10-15 do zagrzania oleju i gotowe do jazdy .
I tu zaczynaja sie problemy.............
Na samym wyswietlaczu zniknela informacja o serwisie skrzyni biegow ale po przejechaniu okolo 5 km zaczely dzialac tylko dwa pierwsze biegi !!!!
Po podpieciu pod komputer nie wykryto zadnych bledow.
Poza tym ze zostal zalany swiezy olej nic innego nie bylo robione.........
Prosze opomoc w diagnozie co moze byc przyczyna ze sa tylko 2 pierwsze biegi
Wiem ze serwis mowi ze do skrzyni miesci sie 7.2 litra oleju,olej byl spuszczony z rozgrzanego auta,skrzyni biegow z tym ze po zalaniu okolo 4 litrow miarka wskazuje prawidlowy stan .
Jeszcze raz prosze o pomoc bo nie mam pojecia co moze byc przyczyna

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~iras piła

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-04-21 | 23:25

wlales olej orginal volvo bo jesli nie to szybko go wymien oczywiscie na orginal bo zaraz bedze po skrzyni jesli juz niejest

~januk

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-18 | 19:35

Ta skrzynia pracuje na bardzo specyficznym oleju,poza tym ta metoda oleju nie wymienisz w calosci poniewaz czesc oleju pozostaje w konwerterze-czyli hydraulicznym sprzegle,a to oznacza iz olej wymienia sie przy pracujacym silniku i rozpietym obiegu olejowym na zasadzie czesc oleju zlewasz do banki i taka sama ilosc dolewasz swiezego do momentu az pojawi sie swiezy na wylocie.do takiej operacji potrzeba conajmniej 10 litrow.Oto dlaczego jest to tak kosztowna operacja.Jeszcze jedna bardzo wazna uwaga-te skrzynie pracuja na oleju mineralnym ,nie wolno dolewac lub wymieniac na olej syntetyczny poniewaz grozi to uszkodzeniem skrzyni.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017