mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Volvo Volvo

Twój samochód - Volvo Volvo

Bardzo słabo pali na zimnym silniku - Volvo S60D5, 163KM w automacie

Janos-GG

Nowicjusz

Miasto: Sokołów Podlaski

Auto: Volvo S60

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-09 | 13:57

Bylbym wdzięczny za pomoc czy też konkretną sugestię - od niedawna jestem posiadaczem uzywanego Volvo S60D5 163KM diesel, rocznik 2002, przebieg 200000km. Utrzymany znakomicie, silnik pracuje bardzo dobrze w czasie jazdy, wszystko OK ale jednak: jak postoi w garażu 2-3 dni trzeba długo kręcić rozrusznikiem żeby zapalił - kilkakrotne krótkie kręcenie nic nie daje, trzeba raz i do skutku wtedy zapala i silnik pracuje równo. jak postawiłem dwa razy na mrozie 7-8godz. (-9C ) to nie było sznsy zapalić na jednym akumulatorze. Po bardzo dlugich próbach zapalił i równo pracował. jak stoi 2-3 godz. nawet na mrozie nie ma problemu z zapaleniem. Dodam że fitry, wtryski, świece żarowe są w porządku. Może to jakiś czujnik odpowiedzialny za otwarcie paliwa, może paliwo schodzi z układu - jakiś zawór nie trzyma , może w stacyjce coś dobrze nie łączy na zimnych przewodach - nie mam pojęcia. Komputer też nic nie sygnalizuje. mam uczciwego mechanika - powiedział że na razie nie ma co szukać po omacku bo tylko można coś rozregulować, a silnik pracuje bardzo dobrze, mało pali (6,3 - 6,6l/100km w jeździe mieszanej). Może ktoś miał taki przypadek z tym samochodem - będe wdzięczny za poradę.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017