mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Chevrolet Captiva

Twój samochód - Chevrolet Captiva

załaczanie wentylatora

~gucio

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-13 | 19:39

mam pytanie co jakiś czas załącza mi się wentylator po bardzo krótkim odcinku przy niskich temperaturach i wtedy chodzić cały czas nawet po przejechaniu 4km przy temperaturze -5 stopni i wyłączeniu samochodu jeszcze 2-3 minuty chodzi tam jakbym był przynajmniej w Hiszpanii.
pozdrawiam Gucio

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Slawek

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-23 | 05:04

Mam dokładnie to samo - silnik 2,2 D. Widać ten typ tak ma

~ryniaos

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-25 | 07:06

Też tak mam 2011 rocznik 2.2d
Czasami przy wjeździe do garażu nim otworze drzwi po chwili postoju.
Jest to denerwujące

repas

Nowicjusz

Miasto: Żagań

Auto: Chevrolet Captiva

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-31 | 12:58

Witam
Po pierwsze podajcie czy oprócz wentylatorów dzieje sie coś jeszcze. Podejrzewam, że prócz wentylatorów podnoszą się obroty do 1000,1100. W tym przypadku to prawidłowy objaw i radzę nie wyłączać silnika aż się nie wyłączą wentylatory i spadną obroty, ponieważ te objaw to wypalanie DPF. Całość trwa do 15 min,
Pozdrawiam

~Slawek

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-02-01 | 20:45

Normalnie jak trwa czyszczenie filtra DPF to pali się kontrolka więc raczej nie sądzę że załączanie wentylatora jest z tym związane (kontrolka w tym przypadku nie pali się). Generalnie chodzi o przypadek gdy po przejechaniu kilku kilometrów wyłączamy silnik a po wyjściu z samochodu słychać jeszcze przez pewien czas pracujący wentylator jakby silnik bardzo się rozgrzał w czasie tej krótkiej jazdy

~repas

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-02-01 | 23:48

Witam
Mam swoją Captive 3 rok i uwierz nie koniecznie musi zapalać kontrolka przy wypalaniu. A objawy opisane powyżej pasują do wypalania .polecam lekturę ASO Captivy.

~Patryk

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-08 | 07:05

Potwierdzam wypowiedzi. Nie musi się palić kontrolka dpf jak się filtr przepala. Po wyłączeniu silnika tak 1, 2 minuty chodzi wentylator i jest to jak najbardziej normalne zjawisko. Mam 25000 km przejechane i jeszcze ani razu się nie zapaliła kontrolka od dpf

~ryniaos

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-12 | 10:27

mam 55 tysięcy i raz mi się zapaliła lampka PDF

~ryniaos

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-12 | 10:28

DPF

~Wojto

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-11-04 | 10:57

U mnie byla uszkodzona chlodnica klimatyzacji. Brak czynnika i wentylatory chodzily po 5 min od wylaczenia silnika. Po wymianie problem ustapil.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018