mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Citroen C3

Twój samochód - Citroen C3

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Citroen C3 Picasso: Spacebox

~osa

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-03-24 | 09:27

Odwiedzę to auto w środku. Kilka rozwiązań wewnętrznych zapowiada się praktycznie - do codziennego życia. Dla mnie to ważne. Słyszałam opinię o przyzwoitych osiągach benzyniaków zrobionych z BMW. To młode motory - na opinię końcową o nich trzeba poczekać po zaliczeniu 100 tys km lub więcej. Chcę zobaczyć jak reaguje to auto w swojej masie z motorem benzynowym na pedał gazu i na inne warunki na drodze. Zaskakuje wysoka cena diesla w porównaniu z benzyniakiem. Przypuszczam, że diesel sprawi większy komfort jazdy autem o tej masie. Niestety drogi jest ten diesel. Wygląd pudełko - każde pudełko jest pojemniejsze od sedana - na co dzień możliwość szybkiej zmiany pojemności przestrzeni bagażowej to najważniejsze. Na dodatek ta płaska podłoga bagażnika jak w Jazzie Hondy i Mitsubishi Colcie. Z opisu wynika brak radia w standardzie - to błąd.Jeśli okaże sie , ze brak też koła zapasowego - to już nie jest śmieszne. Kia Soul jest podobna, ale o kilka tysiaków tańsza z lepszym wyposażeniem podstawowym, ma też tańszy diesel. Niestety Soul podłogi bagażnika nie ma płaskiej po złożeniu oparcia siedzeń. Honda Jazz wnętrze ma podobnie funkcjonalne na co dzień, silniki mocą porównywalne - cena prawie taka sama. W porównaniu funkcjonalności wnętrza, silników i wyposażenia zwróciłam uwagę w tym zestawieniu na nowego Mitsubishi Colta - ten jest jednak obecnie w benzynie atrakcyjnie tańszy od C3 Picasso i Jazz' a. Colt nie jest dostępny z dieslem. Piszę o Soul'u, Jazzie i Colcie bo jeździłam tymi autami. Osobiście poczekam na konkurencyjne ruchy cenowe w salonach - do późnej jesieni. Raporty sprzedaży są złe dla producentów. Na kryzysie kupujący powinni skorzystać. Przy porównywalnej funkcjonalności i silnikach aut zadecyduje cena i warunki kredytowe.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~komiwojażer

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-03-24 | 10:21

rozwiązania ciekawe - jak u Citroena, design ładny - jak u Citroena, cena wysoka - jak u Citroena, rabaty pewno też wktrótce bedą - jak u Citroena.....

~jak

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-03-31 | 23:04

Tych promocji Citroena nie widać. Drogo jak u Citroena. Radia w standardzie nie ma. Jest za to w drogich pakietach. Taka KIA Soul niewiele mniejsza ma za 52 tysiaki diesla 128 konnego i komplet poduszek i kurtyn, a nawet ESP w standardzie. Wygląda nie gorzej od C3 Picasso. A z motorem benzynowym 126 koni kupić ją można za 47 tysięcy.

~jak

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-03-31 | 23:13

Taka KIA Soul z full wyposażeniem i 128 konnym dieslem kosztuje 52 tysiące. Wygląda podobnie. A motorek diesel 90 konny - tylko, w C3 Picasso kosztuje 62 tysiące i auto jest gorzej wyposażone

~rika

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-05 | 14:52

Za taką cenę i wyposażenie niech sobie go kupują żabojady - patriotycznie

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018