mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Ford Focus

Twój samochód - Ford Focus

Ford focus 1,8 benzyna problem z żółtą kontrolką

~izka

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-23 | 23:16

od pewnego czasu po przekroczeniu pewnej prędkości (jadąc 70-80 km/godz) spada mi prędkościomierz ,znikają liczby na liczniku-pojawiają sie kreski i zapala się zółta kontrolka. Elektryk podłączył komputer i stwierdził , ze nie ma połaczenia między sterownikiem silnika a modułem ABS. Po czym przeczyscil wszystkie styki w liczniku (wczesniej sprawdzil licznik-niby ok) przeczyscil sterownik,ponownie podłaczyl pod komputer i nie wykazalo usterki. Zrobil rrwoniez 2 probne jazdy przekraczajac 130km/h i nic sie dzialo. Powiedzial ze jesli znow pojawi sie to samo to trzeba wymiec sterownik. Oczywiscie na 2 dzien to samo zjawisko sie pojawilo-acha zadnych problemow z silnikiem nie ma tzn nie zakłoca jazdy ani odpalania. Wyczytalam w ksizce Forda ze ta kontrolka moze odpowiadac tez za zaplon-choc ja nei mam z nim problemow ( z praca silnika) . Szczerze nie daje mi spokoju ze w ksiazce pisza o zaplonie a moj elektryk twierdzi ze sterownik . Czy moze ktos mial podobny problem z ta kontrolka i co to moze byc? Obawiam sie ze wydm pieniadze na sterownik a problem bedzie nadal i nie wiem co moze sie wydarzyc dalej ,co moze zwiastowac taki objaw. Bede wdzieczna za pomoc.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~hary

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-25 | 07:13

Też miałem taki problem i elektrycy w autoryzowanym serwisie Forda wymienili mi w Focusie wszystkie liczniki,tzn.prędkościomierz i obrotomierz.Kosztowało mnie to ponad 1500 zł.Zrobiono to zupełnie niepotrzebnie,prawdopodobnie po to by naciąć mnie na koszty i wypchnąć trochę części.Od znajomego elektryka dowiedziałem się później,że można było tę usterkę naprawić za maksymalnie 200 zł.

przybylaj

Nowicjusz

przybylaj

Miasto: Konin

Auto: Ford Focus

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-25 | 09:20

A możesz podać jaka była przyczyna takiego zachowania licznika prędkości.

~dst

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-02 | 00:11

Mamy fucusa 1.8 benz 2003 rocznik przebieg 219 100 km , był podobny przypadek,w tej chwili nie odpowiem szczegółowo ale miał scisły związek z w/w podzespołem.Małzonka nim jeździ więc muszę sprawdzić książkę serwsową , choć przypominam sobie że sonda lambda ma wpływ na takie symptomy. Oczywiście mam na myśli auto o w/w przebiegu.

~dst

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-02 | 00:11

Mamy fucusa 1.8 benz 2003 rocznik przebieg 219 100 km , był podobny przypadek,w tej chwili nie odpowiem szczegółowo ale miał scisły związek z w/w podzespołem.Małzonka nim jeździ więc muszę sprawdzić książkę serwsową , choć przypominam sobie że sonda lambda ma wpływ na takie symptomy. Oczywiście mam na myśli auto o w/w przebiegu.

~dst

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-02 | 01:03

Uzupełniając, być może warto sprawdzić świece i przewody zapłonowe?. Na pocieszenie dodam, że auto oprócz symptomów korozji jest OK.

~dst

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-02 | 01:10

Kończąc, jak nic się nie poprawi proszę o info, sprawdzę usterkę w książce serw. I dpowiem.

~longer

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-06 | 23:59

sprawdź rozrusznik ale w normalnym warsztacie a nie u inżynierów w fordzie
mialem to samo w focusie 1.6 benzyna i rozrusznik powalony powodowaał ze komputer szalał z elektryką licznikiem radiem dmuchawami ale na poczatku tylko z licznikiem naprawili rozrusznik za 200 zeta przewalili Windowsa i auto z przebiegiem 270 tys smiga az miło

~focusmax

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-17 | 10:05

Witam problem który opisujesz ma podłoże zupelnia gdzie indziej usterką jest czynnik vss-czujnik przędkości pojazdu objaw jest następujący przy prędkości 65-110km/h spada prędkość pojazdu na liczniku póżniej na wyświetlaczu kilometrów pojawiają się kreski dalszym efektem tej usterki będzie gaśniecie silnika . Czujnik znajduje się z tyly skrzyni biegów polączony wtyczką 3-pin nie pamiętam jaka jest cena czujnika ale to dosyć czesta usterka poazdrawiam

~sebek

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-18 | 21:37

Izka miałem to sami czujnik prędkości ci pada znajduje on się od dołu auta, skręcamy do skrzyni biegów. Pozdro....koszt ok 120zl

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018