mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Ford Focus

Twój samochód - Ford Focus

dziwna praca silnika

~rajo

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-07-01 | 16:51

witam mam nietypowy problem z silnikiem 1.8 16v rocznik 98.na zimnym silniku po dodaniu gazu i probie zmiany biegu silnik sam dodaje gazu i utrzymuje sie tak przez chwile.nawet jak sie zatrzymam i wrzuce luz to sam chwile gazuje i potem dopiero spadaja obroty. nie wiem co z tym robic komputer nic nie pokazuje. moze ktos mial taki problem prosze o pomoc pozdrawiam!

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Michał

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-07-02 | 18:37

Witam

Myślę, że to może być sprawa z silnikiem krokowym. Ja miałem coś takiego, że podczas jazdy dając na luz albo mi się obroty utrzymywały na poziomie 2000obr, albo się zwiększały do 4-5000 obr. Pojechałem do serwisu, tam mi przedmuchali silnik krokowy i jest OK. Ja mam silnik 2.0. Jeżeli sprawa się będzie często powtarzać, trzeba będzie wymienić ten silnik. Koszt w serwisie ok. 309zł + wymiana.

Pozdrawiam

~rajo

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-07-02 | 18:42

siema michal dzieki za odpowiedz ale to napewno nie silnik krokowy.niedawno wymienilem na nowy i dalej bez zmian.ztego co slyszalem to powszechny problem w tego rodzaju silnikach.kurde tylko ciezko to zdiagnozowac no nic musze probowac czegos innego pozdrawiam

~jary

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-07-02 | 21:34

wyczyść przepustnice powietrz i będzie po problemie

~sigma

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-09-11 | 22:32

Witam
Mam ten sam problem z falowaniem wolnych obrotów w Focusie I z silnikiem 1.6. Wymieniłem już silnik krokowy i czujnik prędkości. Ostatnio mechanik wymyślił, że może to być sonda lambda lub kwestia oprogramowania. Mam wątpliwości i nie bardzo chcę dalej brnąc w koszty, tym bardziej, że kolejne naprawy nic nie dają. Silnik nadal buja obrotami, a co najgorsze zdarzają się również sytuacje, że kiedy np. dojeżdżam do skrzyżowania i redukuję bieg, obroty spadają tak nisko, że wyłącza mi silnik. Zauważyłem, że częściej występuje to przy obciążeniu silnika np. klimatyzacją lub w deszczowe dni. Mam założoną instalację LPG, jednak problem ten tak samo występuje kiedy jeżdżę na gazie i na benzynie. Proszę o pomoc, jeśli macie pojęcie co to może być.
Pozdrawiam

~kl

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-02 | 01:56

cewka zapłonowa do wymiany

~seFUSovIVBltxhCdR

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-07-19 | 04:46

[Treść posta została usunięta przez moderatora!]

~aga

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-09-22 | 21:59

czasem zdarza sie że uszczelka przy silniku krokowym jest pęknieta to tez trzeba sprawdzić

~-svebo82

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-10-03 | 14:40

Miałem ten problem okazało się, że jeden z przewodów jest pęknięty niestety nie wiem dokładnie który bo mechanik mi to zrobił. Proponuje przejrzeć przewody powietrza przy silniku.

~gucio

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-10-16 | 11:53

ja mam podobny problem w fokusie z 2003 roku 1.6 benzyna bez gazu gas na skrzyżowaniu na wolnych obrotach i umnię prawdopodobnie jest uszkodzony przepływomierz powietrza w tamtym roku byłem w serwisie w lublinie aso i mechanik przeczyścił i było przez jakiś czas dobrze ale oznajmił że trzeba szykować się na wymianę przepływomierza a pozatym jeszcze mi się palą żarówki h7 co 2-3 miesiące regulator napięcia wymieniłem i było dobrze z 1.5 roku ale widzę że znowu zaczyna się dziać to samo

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018