mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Honda Civic

Twój samochód - Honda Civic

Instalacja LPG

~Ninja

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-15 | 18:50

Witam jestem posiadaczem Hondy Civic 1.4 iS (sedan) z 1997 roku. Na liczniku mam 143tys km. Pytanko brzmi czy warto instalować LPG skoro już tyle lat ma to auto?
Dzięki wielkie za odpowiedzi:)

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Awlik

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-18 | 10:00

Mam hondę z2007 ,i starego dobrego lanosa ( 2000rok)nawet nie pomyślałem żeby je gazować
Pozdrawiam

pswbzyk

Młodszy motomaniak

pswbzyk

Miasto: Pruszków

Auto: Toyota Avensis

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-18 | 13:04

Witaj Przyjacielu. W odpowiedzi na twoje pytanie: większość japońskich samochodów nie toleruje instalacji gazowej. Mając na uwadze to że przebieg to 143.000 km., jest nie małym przebiegiem, a na japoński samochód to druga młodość nie polecam wstawiać gazu. Z roku na rok różnice między paliwem konwencjonalnym a gazem będą się zmniejszać, gaz ma drożeć a benzyna tanieć. Sam posiadam japoński samochód z roku 2000 i nie podjąłem ryzyka wstawiania gazu. Pozdrawiam.

~Marcin

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-20 | 12:20

Ja kupiłem Hondę która miała 200 tys. przejechanych kilometrów, wstawiłem gaz i teraz auto ma już 240 tys. kl ( sekwencja ) Auto jeżdzi płynnie jak na bęzynie i teraz na stacji paliw śmieję się jak nowobogaccy tankują benzynę płacą i płaczą :-)
Pozdrawiam

~animin

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-07-24 | 20:18

Zrób jeszcze drugie 40tyś i będziesz robić remont silnika :)

~Gosia

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-07-26 | 22:53

Marcin to właśnie nowo bogaccy zakładają gaz do japońców albo do jeepa -żenada

bolobol

Nowicjusz

bolobol

Miasto: Mikołów

Auto: Honda City

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-04-14 | 20:59

@ pswbzyk

Witaj Przyjacielu.
Od Twojego postu w którym odradzasz koledze instalację LPG minęło już ponad 2 lata a relacja ceny benzyny do ceny gazu nie zmieniła się. Gdyby zatem ową instalację wtedy założył, to - zakładając, że będzie jeździł ok 12 000 km rocznie - już bu mu się zwróciła.
Nie zgodzę się też z Twoją oceną przebiegu. 140 tys. dla silnika, szczególnie japońskiego, to przebieg nieznaczny - w przeciwieństwie do układu jezdnego ale... stan układu jezdnego nie ma znaczenie przy instalacji LPG

W odpowiedzi na twoje pytanie: większość japońskich samochodów nie toleruje instalacji gazowej. Mając na uwadze to że przebieg to 143.000 km., jest nie małym przebiegiem, a na japoński samochód to druga młodość nie polecam wstawiać gazu. Z roku na rok różnice między paliwem konwencjonalnym a gazem będą się zmniejszać, gaz ma drożeć a benzyna tanieć. Sam posiadam japoński samochód z roku 2000 i nie podjąłem ryzyka wstawiania gazu. Pozdrawiam.

pswbzyk

Młodszy motomaniak

pswbzyk

Miasto: Pruszków

Auto: Toyota Avensis

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-04-17 | 23:59

Witaj kolego !!!
Może by i mu się zwróciła instalacja LPG, ale japońskie wozy nie tolerują instalacji gazowej, szczególnie te nowsze, sam byłem świadkiem naprawy silnika w Japończyku i powiem że to nie małe koszty + częściej się sypią sondy lambda (niemały koszt), problemy z katalizatorami bardzo duże koszty napraw (np. japońskie wozy nie tolerują zamienników katalizatora tylko oryginał po krótkiej eksploatacji jest ten sam problem świeci się pomarańczowa kontrolka usterki silnika w zamienniku jest bardzo mało wkładu katalitycznego i na prawdę oryginał jest bardzo drogim wydatkiem około pięciu tysięcy) częściej trzeba wymieniać olej, oraz świece (wyższa temperatura spalania), poza tym praca na gazie jest bardzo sucha, paliwo jednak smaruje, koszty kontroli instalacji gazowej, jest wiele rzeczy które by tu jeszcze można wymieniać. Instalacja gazowa jest to skórka za wyprawkę. Później koszty są sporo wyższe. Sam miałem samochód ładnych parę latek zasilany gazem i odszedłem od tego, wiem co piszę. Chwilowa oszczędność nie opłaca się.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018