mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Hyundai ix35

Twój samochód - Hyundai ix35

Zawieszenie przednie

~AS

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-11-28 | 14:20

Posiadam ix35 1,6 benzyna(135 KM) od roku czasu(przebieg:8 tyś. km). Jestem z niego zadowolony za wyjątkiem jednego bardzo istotnego mankamentu. A mianowicie chodzi o stuki dochodzące z przedniego zawieszenia, które występują od samego początku użytkowania. Zgłaszałem problem w serwisie, który wymienił: amortyzatory przednie; łącznik amortyzatora przedni(1szt.). Problem pozostał, a serwis nie wie co z tym fantem zrobić, bo nie może zlokalizować przyczyny występowania stuków. Proszę o opinie użytkowników ix z tym motorem.

strona 3 (z 4) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~IX35#10

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-11-25 | 14:24

Witam
Rocznik 2011, 1,6 B - niestety stuka. Po drugim zgłoszeniu w serwisie i porównaniu z autem tesowym coś drgneło - serwis ma zająć się problemem, zobaczymy co będą robić. Nie wiem jak u was ale u mnie to serwisanci najpierw byli głusi. Dam znać co Dalej.

K.P.

Nowicjusz

K.P.

Miasto: Poznań

Auto: Hyundai ix35

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-11-30 | 11:21

Problem ze stukami poruszałem wielokrotnie ,miałem robione całe zawieszenie przednie serwis rozkłada ręce. Auto kupiłem w 2011r. W tej chwili mój ix35 chodzi jak stara taczka stuka bardzo mocno. Jadę w poniedziałek jeszcze raz do serwisu a potem chyba skieruję sprawę do sądu. Dodam jeszcze że Hyundai Motor Poland ma nas wszystkich w nosie .Nie odpowiedział na wysłane do nich pismo reklamacyjne ,drugie pismo wysłał w moim imieniu Rzecznik Konsumenta zobaczę co odpowiedzą.

as

Nowicjusz

as

Miasto: Koszalin

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-02 | 18:05

Mam dobrą wiadomość dla użytkowników borykających się ze stukami przedniego zawieszenia (motor 1,6B). Po dwóch latach cierpliwego oczekiwania na rozwiązanie tego problemu, wreszcie serwis w Wejherowie uporał się z tą niesprawnością. Zostały wymienione po raz trzeci amortyzatory w moim aucie, lecz tym razem były to amortyzatory o innym symbolu niż seryjne, wcześniejsze (dedykowane przez HYUNDAIa).
Pozostał jeszcze jeden problem z moim autem. Układ kierowniczy przy gwałtownych, krótkich ruchach kierownicą w obydwu kierunkach sprawia wrażenie gumowego (jakby koła reagowały z opóźniemiem na ruchy kierownicą). Przy "normalnej" eksploatacji tego się nie zauważa. Podzielcie się swoimi opiniami, jeśli zauważyliście podobny problem.

~smok wawelski

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-09 | 07:14

prośba do Asa . Jeśli wiesz jaki symbol jest tych amortyzatorów to mam prośbę napisz na forum. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i poddaję pod rozwagę złożenie pozwu zbiorowego przeciwko Hyundai Poland.

K.P.

Nowicjusz

K.P.

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-17 | 14:59

Problem ze stukami w przednim zawieszeniu Informacja do wszystkich zainteresowanych tym problemem .Odebrałem samochód od naprawy po raz kolejny, Po półtora rocznym oczekiwaniu na rozwiązanie tego problemu serwis w Poznaniu uporał się z tą wadą. Zostały wymienione amortyzatory na inne niż oryginalne. Auto odebrałem wyczyszczone lśniące wyglądało jakbym je kupował co dopiero w salonie i co najważniejsze cisza , żadnych stuków .A serwis to AUTO WATIN POZNAŃ ?Miła sympatyczna obsługa .Gorąco Polecam.

~muha

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-30 | 16:09

Napiszcie proszę jaki dokładnie jest symbol, producent itp. tego "innego amortyzatora, które Wam zamontowali i jaki był koszt tej wymiany!!! (czy tylko jeden czy oba amortyzatory na przód.)"

K.P.

Nowicjusz

K.P.

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-04 | 13:30

Ja miałem naprawę stuków w przednim zawieszeniu na gwarancji w serwisie a auto kupiłem w kwietniu 2011 r i nie wiem jakiego typu były amortyzatory Teraz jest idealnie.

muha

Nowicjusz

muha

Miasto: Żory

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-04 | 15:06

Właśnie obdzwoniłam te dwa serwisy o których była mowa wyżej, tam potwierdzono, że naprawili samochody, ale nasz ma silnik 2,0 i napęd na 4 koła, więc to nie to samo co w autach 1,6. Kolejny tel., tym razem do serwisu, w którym byliśmy ostatnio pogrzebał już zupełnie nadzieję na wyeliminowanie stukania. Tam wyjaśniono mi, że faktycznie tamte samochody były naprawiane zgodnie z jakimiś specjalistycznymi wytycznymi dla tych aut, ale niestety nasz jest z października2010, silnik i napęd na 4 więc to nie to samo. Mamy sobie dalej spokojnie jeździć i niczym się nie przejmować, bo nasze stukanie niczym nie grozi......i co na to powiecie? Może jest jednak ktoś ze stukaniem w takim aucie jak nasze?

~wymiana amortyzatorów przód - POMAGA

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-08 | 23:34

byłem w serwisie w Toruniu i serwisant z działu gwarancji zlecił wymienić w moim aucie amortyzatory w ramach gwarancji na nowe (wzmocnione) i przejechałem od tamtej pory ok 15 tyś km i jest idealnie. POLECAM SERWIS W TORUNIU. Serwis godny polecenia.

~renata

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-08 | 23:35

byłem w serwisie w Toruniu i serwisant z działu gwarancji zlecił wymienić w moim aucie amortyzatory w ramach gwarancji na nowe (wzmocnione) i przejechałem od tamtej pory ok 15 tyś km i jest idealnie. POLECAM SERWIS W TORUNIU. Serwis godny polecenia.

strona 3 (z 4) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2014