mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Hyundai ix35

Twój samochód - Hyundai ix35

spalanie ix35

~Ppp

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-02 | 08:53

jak wygląda sytuacja ze spalaniem u Was w tym modelu ?
mam to auto od tygodnia -nowe z salonu - zrobiłem 550km.
ku mojemu zdziwieniu pali duzo więcej niż pisze producent czy też na forum.
Na 50 litrach zrobiłem 420km (300miasto i 120 autostrada) - to wychodzi 12,5litra na 100km.
Po miescie jezdzilem spokojnie, na autostradzie przycisnalem troszke do 180km/h max, srednia wyszla 150km/h na odcinku 120km.
Podobno ma spalać mniej po przejechaniu 5000km...
producent pisze ze 6L - trasa (obecnie mi spalił 13L !!! - to 2x więcej !!!)
miasto 8,2L - wg producenta (u mnie 12L !!!)
coś tu nie tak chyba...
czy tak było w Waszych ix35 że tyle palił na początku ?
model: 1,6 benzyna 135k

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~mam to samo

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-03 | 08:16

ja mam to samo, trzeba poczekać aż zrobimy około 1 tyś km i dopiero wtedy spalanie właściwe ma sie "wyklarować". Mi pierwsze 100km tylko po mieście spalił 14,34 l. Na razie się nie załamuję.

~Ppp

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-03 | 16:18

oby po 1tys sie cos wyklarowalo i palił wg tego co pisze producent...
dzisiaj slyszalem od dilera ze po 5tys dopiero...
i co jeszcze zauwazylem:
koncze jazde powiedzmy przed poludniem - wysiadam - komputer pokazuje ze mam do nastepnego tankowania: 406km, wsiadam po 3 godzinach ponownie - odpalam silnik a komputer pokazuje ze do zostalo 378km !!!
gdzie jest 28km ?? - auto stało na parkingu! - UFO jakieś jedziło czy bak dziurawy...
czy ktos wie o co chodzi ?

~IX35#10

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-05 | 21:08

Witam, 1,6 B - właśnie zerkam do kajetu - spalanie od 6,47 do 7,68 przy przebiegu do 3 do 6 tys ale ja gaz tylko muskam. Natomiast słyszałem od innych przy dystrybutorze, że i owszem potrafi łyknąć przy dynamicznej jeździe. Na początku palił trochę więcej, ale nie aż tyle, też były popisy. Spalanie wyraźnie wzrasta po przekroczeniu 120. Niestety taki jest urok tego silnika. Co do wskazań komputera - aż sam jestem ciekawy sprawdzę? Pozdrawiam

~Kopytko

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-15 | 11:43

Witam.
To jest duże gabarytowo auto i fizyki się nie oszuka.
Jak ktoś przeczytał by instrukcje,to tam wyraźnie jest napisane że nie polecają do pierwszych 3000 tys eksploatowania silnika z dużym obciążeniem. Ja zacząłem delikatnie i w miarę przejechanych kilometrów zwiększam zakres obrotów.
Moje spalanie trasa 350 km po drogach jedno jezdniowych średnia z dystansu 55 km/h 6.9 l
miasto od 7.5 do 8.3 l
Producent nic nie pisze żeby wymienić olej po pierwszych 3000 tys km ale ja to robię zawsze w nowym samochodzie i nie żałuje.
Co do wskazań komputera to jak go zapalasz włącza się ssanie i przeliczone zostaje w/g chwilowego zużycia paliwa.Dopiero po przejechaniu paru kilometrów znowu zostanie przeliczone i dystans się zwiększa.

~ja

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-21 | 11:21

Witam jak każde nowe auto musi się dotrzec dopiero po jakimś czasie spadnie ci spalanie , to też zależy od techniki jazdy jak będziesz je zamulał to tak ci zostanie więc musisz czasami da po garach pozdro.

~tomek 1.6

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-29 | 21:52

Najnizej jak potrafiłem zejsc na dystansie 100 km to bylo 5.7 przy baaardzo spokojnej jeździe. Nie przekraczałem 90 km/h itd

~Mi

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-25 | 16:52

Czytam i oczom nie wierzę... Może po prostu trzeba nauczyć się jeździć samochodem? Ja mam 1.6 benzynę i w mieszanym pali mi 7,8l - w mieście jeżdżę normalnie (wiadomo jak w mieście), a w trasie nie oszczędzam. Przebieg 4500 km.
Powodzenia!

~Andretravel

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-07-10 | 18:17

Witam,
Posiadam to auto 2,5 miesiąca. Stan licznika 2000 tyś.Ostatnio na trasie spalił. od 6-do 6,3l na 100. Jazda spokojna do 100km/h. Po przejechaniu pierwszych 500 km. wyskoczyłem go przedmuchać spokojnie przyspieszając do 150 km/h. Natomiast po przejechaniu 1000 km docisnąłem do 200 km/h. Spokojnie rozpędzałem autko, bez chamskiego wciskania w pedał gazu.Spalanie w mieście wychodzi ok 10l. Wszystko zależy od stylu jazdy.Auto dobrze się wkręca na 3 biegu od 3 tyś. obr. i wyżej. Na razie nic się z autem nie dzieje.Jakieś tak paprochy zauważyłem pod fotelem kierowcy ( sypiąca się gąbka). Nie robię z tego problemu. Trochę się posypało i tyle. Do dziś nie widzę aby owa gąbka z pod fotela nadal się sypała. Czytałem o tym fakcie,że inni posiadacze zjeżdżają z tego powodu do ASO. Uważam,że to doskonały wybór. Elementy wnętrza b. dobrze spasowane, nic nie trzeszczy. Bardzo wygodne auto, dużo miejsca dla pasażerów z tyłu. Na dalekie trasy idealny.

~Iza

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-07-11 | 12:49

Widzę, że Hyundai lubi dużo palić. Od półtora roku jeżdżę nowiutkim I 20,1,2 benzyna, muszę przyznać,że dużo pali w mieście 8 do 9,5, a czasami i nawet 11, w trasie j 4,9 do 5,5 na 100km. Chcemy kupić nowe ix 35 i teraz jest dylemat, czytam różne opinie i widzę, że jednak dużo pali ix 35, a muszę przyznać,że bardzo podoba mi się ten model.

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018