mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Kia Rio

Twój samochód - Kia Rio

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Kia Rio: Inna bajka

~chychak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-18 | 09:43

bardzo ładna ta kia rio, niewiele jest obecnie ładniejszych aut w tej klasie

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~ARO

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-20 | 22:29

znam conajmniej z 10 ladniejszych i z 12-14 lepszych :)

~chychak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-20 | 23:22

no to podziel się swoją wiedzą w tym temacie, no proszę, śmiało

~Maniek68

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-09-24 | 08:51

Tak się skłąda, że KIA pokazała kolejne fajne auto. W tej chwili chyba jedynie KIA i Hyundai maja najwięcej nowości w swojej ofercie. Auta są dopracowane, a już podstawowych wersjach maja praktycznie wszystko,full-wypas.Chciałem zakupić ostatnio coś ze stajni VW i szok!!! Małe auto z silnikiem 1,2/75KM+klima+alarm+lakier metalic i 2 lata gwarancji wyszło ponad 60tys. Wyszedłem z salonu zniesmaczony.W Hyundaiu za ix20 ze wszystkimi dodatkami i silnikiem 1,4/90KM do tego 5 lat gwarancji, zapłaciłem 54tys.Jestem hapy, a auto jest super.Może przez taką konkurencję coś pozytywnie ruszy się na rynku, a mit o niemieckiej niezawodności zostanie obalony.

marko1

Motoryzacyjny ekspert

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Toyota Aygo

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-09-24 | 20:09

@Maniek68^ to i tak przepłaciłeś 2 tys. PLN, Hyundai obecnie ma upust na ix20 w wysokości 1500 PLN oraz dodatkowego upustu za odbytą jazdę testową w kwocie 500 PLN tak podaje przeglądarka mojeauto. Co do 5 lat gwarancji dobry przekręt marketingowy, już po pierwszym roku użytkowania i po pierwszym przeglądzie gwarancyjnym "tracimy" gwarancję potem musimy udowodnić gwarantowi np. Hyundai, że wada produktu powstała fabryce lub część uszkodzona miała wadę ukrytą czy wykonana była ze złego materiału.
A tymczasem... weźmy np. 7-letnią gwarancję na samochody marki Kia, która rzekomo obejmuje ?cały samochód?. W jej warunkach (dopiero na 25. stronie) wymieniono szereg części, na które producent ogranicza gwarancję do przebiegu 40 tys. km. Są to m.in.: zawieszenie samochodu (to jeszcze w miarę zrozumiałe, choć 40 tys. km to żałośnie mało), poduszki silnika (to już co najmniej dziwne), przeguby półosi (to chyba przesada) i (uwaga!) to, co z punktu widzenia producenta najważniejsze: dwumasowe koło zamachowe oraz filtr cząstek stałych. (źródło AŚ)
I tak to wygląda z gwarancjami.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018