mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Mazda Premacy

Twój samochód - Mazda Premacy

programowanie pilota od mazdy Premacy

~erdz

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-01-25 | 10:27

Witam. wymieniłem baterię w pilocie i nie działa. Może ktoś mi podpowiedzieć jak zaprogramować pilot aby centralny zamek go czytał?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~welna

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-02-11 | 19:02

http://www.mazdaspeed.pl/forum/ - tu szukaj na pewno jest opis miałem ten sam problem

~welna

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-02-11 | 19:08

1. Wsiąść do samochodu od strony kierowcy
2. Otworzyć drzwi kierowcy
3. Przycisnąć na krótko zamek centralnego zamka (przystryczek przy szybie) - normalnie odbije bo drzwi otwarte.
4. Przekręcić kluczyk do pozycji on i z powrotem off z wyjęciem kluczyka ze stacyjki - czynność powtórzyć 3 x
5. Zamykasz i otwierasz drzwi (zamknąć nie oznacza złapanie za klamkę - normalnie należy zatrzasnąć drzwi) x 3. Samochód powinien dać znać (albo piknie albo centralny zamek zamknie się i otworzy)
6. 2 x przycisnąć jakikolwiek przycisk na pilocie. JAK Pilot dział to znowu samochód da znać przez pikniecie centrala lub zamkniecie - otwarcie centralka.
7. Po kilku s samochód znowu da sygnał o zakończeniu programowania przez kilka piknięć centrala lub biperem

~kkamyk

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-19 | 10:21

Witam wszystkich serdecznie.
Na forum mazdaspeed.pl nikt jak na razie nie mógł mi pomóc więc napiszę tutaj. Jest to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość. Zanim postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc zapoznałem się z tym wątkami poświęconymi kodowaniu pilotów w mazdzie. Mój problem wygląda następująco: niedawno kupiłem Mazdę Premacy 1.8 74kW z roku 2001. Wraz z autem były dwa kluczyki z immo oraz jeden fabryczny i działający pilot. Po zapoznaniu się (tutaj) z możłiwościami dopisania drugiego pilota postanowiłem się tym trochę zająć. Zdobyłem identycznego z wyglądu pilota, wymieniłem baterię i podjąłem wiele prób przypisania. Bez problemu wszedłem w tryb CZ jednak centralka "nie widzi" tego pilota. Wogóle nie reaguje. Myśląc, że może popełniam bład w procedurze dla treningu zakodowałem ponownie mój stary pilot - operacja przebiegła bez problemu. Sprawdziłem również w zakładzie elektronicznym tego kupionego pilota - pięknie emituje fale radiowe, jest sprawny. Nie wiem czemu nie chce się dopisać do auta. Dla pewności rozebrałem obydwa piloty i potwierdziłem, że obydwa są "niemal" jednakowe. Wychodzi na to, że mój "nowy" pilot jest nie tylko w pełni sprawny ale i kompatybiny, procedurę przypisania znam i mam ją przetrenowaną. Nie wiem co może być przyczyną moich problemów. Jestem ciekaw czy centralka "może być zapchana" bo ma dopisane np. trzy piloty? Może trzeba jakoś ją zresetować i obydwa piloty spróbować przypisać od nowa??? Może to w czymś pomoże: mój VIN: JMZCP19F201155313. Auto pochodzi z rynku niemieckiego a zakupiony drugi pilot od "anglika" - może tu jest jakiś problem...Pomocy...

ps. niestety nie umiem dodawać zdjęć a więc opiszę: kod na płytce elektronicznej działającego pilota "G8D-320A-A 9/10" a na płytce kupionego "G8D-320A-A 4/10" - piloty identyczne z wyglądu, dwuprzyciskowe (szary i czarny).

aniwx

Nowicjusz

aniwx

Miasto: Gliwice

Auto: Mazda Premacy

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-20 | 08:11

Witam wszystkich fanow marki Mazda !
mam dylemat co do otwiernia sie drzwi jesli chodzi o centralny a mianowicie;
-kiedy stoi w sloncu to jedna czesc sie nie otwiera np.lewa strona przod i tył drzwi .
co jest przyczyna tego ?

aniwx

Nowicjusz

aniwx

Miasto: Gliwice

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-20 | 08:13

dodam ze to dotyczy rowniez Mazdy Premacy ...

~Kamyk

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-22 | 16:42

... ręce mi opadają... Udało mi się zakupić dokłądnie taki pilot jak mój działąjący: OMRON G8D-320A-A 9/10. Sprawdziłem, identyczne oznaczenie płytki elektronicznej, działa, taka sama częstotliwość 433 MHz. Nie mogę go przypisać żadnymi znanymi mi metodami. Auto pięknie przypisuje mojego starego pilota a nowego "nie widzi". Już nie wiem co mogę zrobić. Czy da się jakoś zresetować centralkę od tego pilota, wykasować całą jej pamięć i wprowadzić nowe piloty? Może po prostu jest "zapchana" bo np. ktoś wcześniej przypisywał już piloty i ma zapełnione trzy pozycje. Czy odłączenie klemy minusowej może coś tu pomóc? Pomocy ...

andrea61

Nowicjusz

andrea61

Miasto: Mielec

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-03-10 | 10:27

moja mazda premacy 2003 r.prod.działa na ten system programowania:
1.otworzyc drzwi kierowcy(reszta drzwi zamknieta)i tak zostawic;
2.wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic 3 razy na zaplon i z powrotem bez wyjecia kluczyka
3.nacisnac 3 razy czujnik wlaczenia i wylaczenia swiatel wewnatrz auta, znajdujacy sie na dole progu od strony drzwi kierowcy
4.w tym momencie centralny zamek zadziala zamykajac i otwierajac wszystkie zamki
5.na koniec nalezy wcisnac w pilocie otworz(LOCK) i zamknij (UNLOCK) i wszystko bedzie gites o ile bedziemy mieli sprawny pilocik..w moim przypadku mialem takie szczescie:)niestety stosujac inne metody kodowania podane na tym forum nie zdaly egzaminu a ta metoda naprawde dziala:) to kodowanie przedstawił kol.bububu831 na mazdaspeed.pl

~Wietrzydlo

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-07-30 | 13:32

Twój sposób zadziałał :) Wielkie dzięki!

~majrobi76

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-24 | 12:42

Działa

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2014