mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Mercedes Mercedes

Twój samochód - Mercedes Mercedes

Najważniejsza jest jakość więc co doradzicie?

MarekW100

Nowicjusz

Miasto: Warszawa

Auto: Audi A4

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-07-02 | 18:10

Spełniłem jak dotąd , jedno z wiekszych marzeń swojego życia. Moja inspiracją była wizyta jakieś 6 lat temu w jednym z podwarszawskich komisów.Zdjęcie prezentuje tamtego Mietka, mój jest praktycznie identyczny. Niestety, jak zebrałem wtedy gotówke na zakup tego samochodu-błąd że nie pomyślałem o wpłacie rezerwacyjnej, to po trzech dniach samochodu juz nie było Zabytkowymi pojazdami interesowałem sie od małego. Niestety, wysokie koszty aut juz po renowacji oraz brak umiejętności napraw we włanym zakresie, w przeciwieństie do wiekszość pasjonatów i zapaleńców takich jak ja, powodowała, że wyjście ze swery marzeń było mało realne. Jednak obecnie marzenie sie spełniło. Po 4 latach poszukiwania w USA przez kuzyna mieszkającego tam na stałe jestem właścicielem Mercedesa-Benz 600 (kod katalogowy W100) rok produkcji 1968 pojemność silnika 6332cm3 V8. Moje cacko jest w 100% sprawne technicznie. Za około miesiąc powino dotrzeć do Warszawy. Jedynym problemem jest fakt, iż w kiepskim stanie jest lakier. Tak jak wspomniałem, takie zabytki są miłoscia mojego zycia, jednak pod względem \"mechaniki\" jestem totalnym laikiem. Prywatnie śmigam A4, wiec styczności z zakładami Mercedesa nie miałem Mechanik, serwisujący moje Audi ma 2 czy 3 znajomych lakierników, ale jak mu opisałem sprawę to otwarcie powiedział, że nie wiadomo czy sprostają temu zadaniu (nie wiem czemu, ale uznałem to za poradę w stylu, jak chcesz to jedź tylko ja rączku umywam). Własny \"lakiernik\" też mi nie poradzi, bo go nie posiadam (opatrzność chyba w tym przypadku czuwa, bo na chwilę obecną nie miałem nawet ryski). Co do rodziny i znajomych-sprawa odpada, bo oprócz mechanika z nikim na ten temat nie rozmawiałem i nie zamierzam do chwili gdy wszystko będzie gotowe tego robić (nawet żona o niczym nie wie) Jedynie we wszytko jest wmieszany z wiadomych powodów kuzyn ze Stanów, ale on umie trzymać język za zębami. Dlatego osmielam sie wnieść ten temat na niniejsze forum, z nadzieją iż ktoś będzie wstanie mi cos polecić. Zależy mi na super jakości, czyli:
-ocenę, czy z tego lakieru co jest można cos jeszcze zrobić (nie wiem w jakis sposób go uratować)
-jezęli nie to lakier na cały samochód, ale tak jak powinno to byc zrobione, zerwany ten co jest, dokładne lakierowanie wielowarstwowe, z podkładami i tym wszystkim co jest potrzebne. Ważne aby to było zrobione w super jakości i bardzo dokładnie. Odnośnie lakieru t awumagania mam takie, aby buł on maksymalnie zgodny z oryginałem
Następnym wymogiem jaki stawiam to sprawa mozliwości \"kręcenia\" się w trakcie naprawy i mozliwości robienia dokumentacji foto-video z etapów renowacji
Przy okazji z góry dziękuję za porady typu ASO Mercedes itd. Zwróciłem sie do takiego podmiotu i nie lubię gdy ktos traktuje mnie jak kretyna. Ze danych o lakierze to oni nie będą szukać, ja mam wybór z katalogu, na zdjęcia się nie zgodzą, a co to jest za wypytywanie i rozmowa, jak samochód jeszcze nie jest w Warszawie. Dlatego wolę zakład z doswiadczeniem, dbający o jakość wykoannia usługi i taki, który podejdzie z sercem do tego samochodu, jako samochodu i nie ukrywajmy troszke specyficznego zlecenia

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

MarekW100

Nowicjusz

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-07-11 | 12:24

Zamiana tematu (tak po cześci) Nie chodzi mi już o znalezienie warsztatu (to chyba już mam za sobą) Widziałem dosyć dużo fotek i samochody przygotowane do odbioru. W tym punkcie nie miałem się do czego przyczepić Jedyny problem to nie wiem jak wygląda sprawa gdy minie od naprawy już troszkę czasu (czy nie wychodzą jakies ukryte sprawy?). Dużym pozytywe jesr "rabat" na usługę w zamian za prawo wykorzystania samochodu do sesji fotograficznej do jakiegoś ich folderu. Jednak cały czas sie boję o jakośc. Nie chcę ich reklamować, dlatego rzucę tylko jedno słówko, sztukalakierowania- osoby, które korzystały z ich usług będą wiedziały o co chodzi i mam nadzieję że udzielą mi odpowiedzi jakich oczekuję. co do innych to skoro to im nic nie mówi to nie są wstanie mi w żaden sposób pomóc.... Czekam niecierpliwie za każda uwagą

kiier

Starszy motomaniak

Miasto: Wrocław

Auto: Opel Senator

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-10 | 11:56

Gratuluje zakupu tak pięknego klasyka. Z pytań, które mnie nurtują - jest to wersja 4, czy 6cio drzwiowa? I Czy ma odsuwaną tylną część dachu? Jakieś zdjęcia po lakierowaniu możesz wrzucić :)

MarekW100

Nowicjusz

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-11 | 09:52

Wersja 4 drzwiowa, Dach stały nie licząc szyberdachu (mniej więcej klasycznego) o ile o to ci chodziło, zdjęcia powrzucam jak będzie gotowy na cacy, bo jednak okazało się zabawy będzie troszkę więcej niż sie spodziewałem, ale cóz taki urok tych samochodów

kiier

Starszy motomaniak

Miasto: Wrocław

Auto: Opel Senator

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-11 | 10:07

I tak rewelacja, czekam z niecierpliwością :)

~gradobicie

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-19 | 15:28

czesć. Nie wiem czy pomożecie, liczę na to. Co zrobić z autem po gradobiciu, najbardziej ucierpiał dach- nie mam AC, a jak gadałam z pobliskim blacharzem to krzyknął ok 2000 bo to sporo roboty. Naliczyłem ok 8 wgnieceń. Dajcie namiar, mieszkam w Piasecznie.

~Arkadiusz

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-19 | 17:13

Witaj, zobacz na www.puller.com.pl Oni sie specjalizują właśnie w tego typu napeawach, delikatne wgniecenie, w tym również występujące na krawędziach, gradobicie itd. Robią to techniką nie wymagającaą lakierowania, co prawda jest jamkiś warunek z samym lakierem, ale nie chcę czegoś przekręcić dlatego podałem link. Co do ceny to przypuszczam, że będzie niższa niż napisałeś, ale głowy nie dam, bo to sprawa pomiędzy warsztatem a tobą. Jeżeli chodzi o efekt końcowy, to robiłem u nich 124 - drzei po szkodzie parkingowej o efekt wysmienity. Ewentualnie, jak byś tam podjechał i poweidzą Ci z jakiegoś powody, że oni tego nie zrobią lub Tobie coś będzie nie pasowało to ewentualnie weź i podjedź do www.solidny-blacharz.pl Gościu jest pełnym profesjonalistą, pod waględem jakości ideał. Jednak mimo wszystko w pierwszej kolejności radzę odwiedzić "pullera"-tu odpada lakierowanie, jak nie to podjedź do "solidnego"

Tomaszewski

Nowicjusz

Miasto: Piaseczno

Auto: Chrysler Grand Voyager

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-11-16 | 09:40

cześć
Czy ten polecany przez was puller naprawia też ciężkie wgniecenia- mam na drzwiach nad klamką. jak ocenił mi jeden warsztat albo wymiana albo prostowanie z lakierowaniem. Lakier uszkodzony nie jest, a nie chce wywalać kupy kasy na naprwe. Jakie miwliście uszkodzenia że zostały naprawione bez problemu?

~Gagi

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-11 | 23:12

Niedawno miałem przyjemność sprawdzenia wspomnianego wyżej serwisu sztukalakierowania.pl na własnym aucie. Celowo piszę "przyjemność", bo faktycznie była to jedna z najlepiej wykonanych usług jakie moje autko przeżyło. A usuwałem tam kilka wgnieceń i lakierowałem błotnik oraz kilka rysek i zadrapań na karoserii. Wszystkie usterki zostały usunięte idealnie, a nowy lakier zupełnie nie różni się od oryginału. Jak najbardziej warto było do nich jechać.

~star

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-12 | 21:52

[qote]cześć
Czy ten polecany przez was [pkt.5 regulaminu forum. admin] naprawia też ciężkie wgniecenia- mam na drzwiach nad klamką. jak ocenił mi jeden warsztat albo wymiana albo prostowanie z lakierowaniem. Lakier uszkodzony nie jest, a nie chce wywalać kupy kasy na naprwe. Jakie miwliście uszkodzenia że zostały naprawione bez problemu?[/quote]

Jeżeli nie masz uszkodzonego lakieru to na myślę, że naprawią. Skoro ze szkodami po gradobiciu dają radę, to i z jednym wgnieceniem powinni dać radę.

Edytowany 2 razy, ostatnio 2012-08-13 | 08:10.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017