mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Nissan 370Z

Twój samochód - Nissan 370Z

Problem z pedałem gazu i drżeniem drążka zmiany biegów !!!

~Maro001

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-02-25 | 16:10

Witam
Mam problem z 370? Czy normalne jest w tym modelu, że pedał gazu w pewnym momencie staje(przycina się) i po chwili dochodzi do końca?
Drugi problem mam z drganiem lwarka biegów.
W serwisie powiedzieli że to jest normlane?
Podobnież tankuję słabej jakości paliwo?(V power racing) :)
Dziękuję za info.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników!!!

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Midlifecrisis

Nowicjusz

Miasto: Sopot

Auto: Nissan 370Z

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-02-28 | 08:18

Witam, od czerwca 2010 raduję serce 370z, problemu z pedałem gazu nie zauważyłem za to drążek zmiany biegów drży od zawsze , a przy obrotach w okolicach 5000 to nawet pojawia się dźwięk grzechotki .
Podstawowy problem mam jednak z serwisem , brakuje serwisów które mają doświadczenie z 370z.
Więcej dowiaduję się niemieckiego czy amerykańskiego forum niż od serwisantów

W stanach i niemczech udaje się niektórym wymiana skrzyni (w usa częściej)
Przejechałem 25000 km i początkowo zaniepokoiło mnie zużycie oleju - ponad 2 litry na pierwsze 15000 km .
Skrzypienie tylnej klapy, powtarzalna usterka, oczywiście w usa do wymiany w europie nie
Przy mrozach zimny samochód trochę skrzypi.
Nazbierało się tego ,ale nie jest to w stanie przeważyć radości i przyjemności bycia kierownikiem zety
Czekam niecierpliwie na więcej spostrzeżeń zetowych kierowników i adresy przeszkolonych serwisantów.

~Maro001

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-07-05 | 23:14

Jeżeli chodzi o pedał gazu, to powiedzieli mi że 370-ka ma tak prymitywny komputer sterujący. Stawanie w pewnym momencie gazu przy gwałtownym przyspieszaniu informuje komputer o tym że zmieniamy fazy.
Drążek podobnież tak ma gdyż drążek jest umieszczony bezposrednio w skrzyni.
Nie ma przekładni.
Macie może jakieś nowe newsy:)

~Maro001

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-07-05 | 23:37

Teraz to i słychać skrzynię jakby cała latała. a przy wyższych obrotach jest taki rezonans że nie można oprzeć ręki.

~kolo

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-03-19 | 16:04

jak mocno drży to znaczy ze kolo dwumasowe zajechales. koles tak mial w 370z po 50000 km. trzeba plynnie zmieniac biegi a nie szarpac no to posluzy dluzej. potrafi tez pasc jak sie jezdzi na bardzo niskich obrotach.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018