mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Opel Astra

Twój samochód - Opel Astra

Zapaliła mi się zółta kontrolka z silnikiem POMOCY

~ania

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-01-02 | 20:29

Witam, podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka z silnikiem co to znaczy, za co to może odpowiadać i jak się tego pozbyć?? W książce pojazdu mam napisane, że to "abgas". Prosze o pomoc!

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Szymon

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-01-07 | 23:01

Owa kontrolka to zapewne "check engine" ( czyli tkz. kontrolka poprawności działania całego mechanicznego układu spalinowego). Nieszczęsna kontrolka pojawia się często w Oplach. Przeważnie jest to błaha sprawa, jednakże wydają się wyjątki. Check engine czyli jak napisałaś owy silniczek może zapalać się na tablicy przekaźników, ponieważ:
- akumulator podczas odpalania miał za niskie napięcie,
- może masz zapchany katalizator (nie wiem jaka to astra ? I (F) II (G) III (H), może nowsza?) co może również się objawiać spadkiem mocy i ogólną gorszą kondycją auta w trakcie przyśpieszenia,
- awaria sondy lambda, która odpowiedzialna jest za przekazywanie odpowiedniej dawki mieszanki paliwowo-powietrznej,
- awaria układy wtryskowego - zła ilość mieszanki paliwowo- powietrznej wtryskiwanej do cylindra.

Podsumowując i mówiąc po chłopsku: W Oplach ta kontrolka zapala się bez przerwy, większość ludzi jeździ z ową kontrolką i się nie przejmuje. Ogólnie może ona się pojawić, gdy komputer samochodu znajdzie jakiś błąd, po kilku odpaleniach, gdzie komputer już tej anomalii nie wychwycił gaśnie.

Jadąc do jakiegoś mechanika, zaproponuje podłączenie samochodu do komputera sprawdzenia błędów komputera i ewentualne wykasowanie błędu. Za co zapłacisz minimalnie 50 zł, jeżeli pojedziesz bez mężczyzny pewnie 150. (oczywiście bez urazy).

Istnieje prostsza metoda, która w niczym nie zaszkodzi, a problem może zniknąć (chociaż nie musi, jeżeli na prawdę coś jest nie hallo. Odłączenie klemy(tego kabelka od akumulatora) minusowej akumulatora (zazwyczaj czarny kabel) (klucz 10) na ok. 60s. może i mniej, ale 60 s będzie myślę słuszne i ponowne podpięcie klemy. Jeżeli to błahostka problem zniknie, jeżeli nie to warto to skontrolować.

Pozdrawiam i powodzenia:)

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017