mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Renault Megane

Twój samochód - Renault Megane

samochod mi gasnie jak silnik jest rozgrzany

~bujek

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-27 | 20:16

Witam wszystkich serdecznie!!!

Zwracam sie z uprzejma prosba o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z moim autem. Jest to Renault Megane Coupe z 2000roku silnik 2l. benzyna. otoz mam taki problem, ze podczas dluzszej jazdy ( okolo 15 minut wystarczy), gdzy zjade z autostrady, silnik mi poprostu gasnie, najpierw delikatnie zaczyna sie dusic sprawiajac wrazenie jakby paliwo sie konczylo
i jak juz te objawy wystapia to nie ma zadnego "ratunku", pozostaje tylko wlaczyc swiatla awaryjne i czasem jadac na luzie zanim auto sie calkiem zatrzyma, udaje sie wylaczyc silnik i odpalic. jednak w wiekszosci wypadkow musze sie zatrzymac, i kilka razy przekrecic stacyjke, z reguly nie wiecej niz trzy pruby i odpala. Nie ma niestety zadnej normy kiedy to sie dzieje, czasem i kilka dni smiga bez problemu aby kolejnym razem dzialo sie to kilka razy podczas wycieczki. zanim jednak praca silnika calkowicie ustanie, zapalaja sie dwie pomaranczowe kontrolki, jedna z symbolem "spiralki" i pod nia jest jeszcze jedna kontrolka ktoa opisac moge jako "kreska lamana" ( przepraszam za nieprofesjonalizm). Za wszelkie porady Serdecznie dziekuje. nie jestem mechanikiem, co gorsza jestem fatalny w tym temacie i nie chcialbym sie stac latwym lupem dla jakiegos nieuczciwego mechanika ktory zauwazy moja nieiwiedze i bedzie chcial zarobic.

pozdrawiam wszystkich1

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~nico

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-01-16 | 15:11

impulsator wału do wymiany

~clasic 1.6 8v

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-20 | 11:47

Miałem coś podobnego tylko bez tych kontrolek. Przyczyna była cewka zapłonowa.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017