mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Seat

Twój samochód - Seat

Pomóżcie, utrata mocy w Seat Leon 1.9 TDI

MarkSnoopy

Nowicjusz

Miasto: Częstochowa

Auto: Seat Leon

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-07-20 | 18:43

Witam...
Przepraszam, jeśli wątek ten był już poruszany. Mieszkam w Częstochowie, jestem przedstawicielem handlowym na całą Polskę, jeżdżę średnio 1500-2000 km tygodniowo. Jeżdżę Seatem Leonem I 1.9 TDI ALH (pierwsza połowa 2005). Bardzo fajne zrywne autko. Jednakże po przekroczeniu 140 km/h najczęściej wpada w tryb awaryjny (notlauf, brak mocy, niemożność przyspieszenia). Muszę zazwyczaj wtedy stanąć, wyłączyć, odczekać kwadrans, włączyć i jest ok. Nie wyświetla się kontrolka diagnostyki (zdarzyło się to raz, błąd nr 462D - recyrkulacja spalin itp - w serwisie wtedy pobieżnie wyczyścili EGR i wykasowali błąd). Przeczyściłem zaworek N75, przeczyściłem przepływomierz, wymieniłem filtry paliwa i powietrza. Ale Leonik nadal jakby z półsekundowym opóźnieniem reaguje na pedał gazu i nie jest już taki mocny jak kiedyś (teraz ma 148 tys przejechane). Przyspieszając spokojnie dotykam gaz do deski - kiedyś nie było to możliwe bo by bardzo agresywnie przyspieszał. Teraz przyspieszając spokojnie czuję "deskę" - bardziej już wcisnąć gazu nie mogę. Co miałbym jeszcze sprawdzić lub dać do wyczyszczenia?... Podpięty komputer w czasie jazdy nie wykazał błędów. Turbina przeładowuje?... Co to mozę być? MAREK

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018