mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Seat Leon

Twój samochód - Seat Leon

wilgoc w samochodzie

~mariusz-bioly

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-12-18 | 14:05

Witam mam pytanie, posiadan seata leona 1.6 16v z 2003r od strony pasazera z pszodu, znalazlem pod wykladzina wilgoc! kolka razy widzialem jak przez uszczelke w dolnej czesci drzwi dostawala mi sie woda do srodka. Cy moze ktoś wie czemu sie tak dzieje?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

sajmon

Starszy motomaniak

sajmon

Miasto: Wrocław

Auto: Toyota Corolla

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-12-18 | 16:53

najprawdopodobniej masz uszkodzoną uszczelkę. Jesteś pierwszym właścicielem samochodu? Może drzwi były naprawiane?

~majonezme

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-01 | 14:29

1. Sprawdź czy nie zacieka Tobie z przedniej szyby - wymontuj wykładzinę bo i tak musisz ją wysuszyć. Polewaj wodą np. z węża ogrodowego przednią szybę ok 5 min jeśli to, to to znajdziesz przeciek chociaż raczej od strony kierowcy. Pod maskownica wycieraczek jest przepust kablowy on lubi przeciekać.
2. W drzwiach musisz zdemontować cały plastik czyli tą maskownicę i dojść aż do maskownicy metalowej (czarnej) przykręconej na ramie drzwi. Odkęć tą metalową maskownicę i poszperaj palcem czy na rancie uszczelka nie jest mokra. Jeśli tak to odkręć całą maskownicę z drzwi (albo o jedną śrubę wyżej niż jest mokra uszczelka) i wyszoruj tą uszczelkę do blachy. Potem silikon sanitarny zmontować wszystko poczekać kilka dni i sprawdzić czy nie cieknie. A silikon będzie smierdział ok 2 do 3 tygodni potem przestanie :) Prawdopodobnie ten problem będzie dotyczył wszystkich drzwi. W serwisach znają ten problem zapytaj o cenę może się opłaci bo to są 2 dni roboty albo i trzy.

~Bodzio

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-08-01 | 21:22

Do środka samochodu woda dostaje się poprzez uszczelkę w drzwiach, która jest już do wymiany. Też tak miałem i gdy to naprawiałem to woda się do środka nie wlewa i jest ok.

~slavo12

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-08-14 | 18:49

Jeśli Twoje auto wyposażone jest w klimatyzację to może być zatkany przewód odprowadzający skropliny z parownika klimatyzacji na zewnątrz. Wystarczy udrożnicz przewód najczęściej gumowy lub plastikowy i po sprawie.

domel1228

Nowicjusz

domel1228

Miasto: Myślenice

Auto: Seat Leon

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-09-12 | 23:42

Witam ! Mam ten sam problem z moim Leonem 1.6 16v 2004 tylko chodzi o tył prawa strona pełno wody po każdym większym deszczu.Różne opinie słyszałem na ten temat,zauważył em że otwierając drzwi po deszczu z prawej strony auta wylewa się sporo wody...irytująca sprawa!!!Może ktoś rozwiązał tą zagadkę? Czekam na pomocne porady. Z góry dzięki wielkie!!!

~drebil

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-12-09 | 23:36

Ej slawo 12 a gdzie on sie znajduje tetn przewod od skroplin w leonie?jak sie do niego dostac

~dybeks

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-06-22 | 22:00

200% uszczelka miedzy drzwiami a blacha z silownikiem do szyb. przerabialem to dwa razy

domel1228

Nowicjusz

domel1228

Miasto: Myślenice

Auto: Seat Leon

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-06-23 | 13:39

Witam zrobilem to 1.5miesiaca temu tzn.uszczelnienie miedzy plyta podnosnika szyby a panelem drzwi pare ulew było na razie spoko naprawde pomoglo czas ok.1h pracy/1drzwi.Powodzenia!!!

~marcin

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-10-12 | 20:40

100 % uszczelka od podnośnika drzwi. Ja robiłem silikonem, rok czasu i trzyma....zero wody w aucie. Wcześniej pływałem.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018