mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Skoda Fabia

Twój samochód - Skoda Fabia

Problem z odpaleniem silnika po nocy rano. 1.2 HTP 40kw 54KM

~rybol77

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-22 | 09:48

Witam

Jestem posiadaczem Skody Fabia 1.2 HTP rok 2002. Silnik 54KM 40kw 3 cylindry model: AWY.
I mam oto taki problem z porannym odpaleniem silnika.
W zime to było nałogowe, natomiast teraz kiedy nad ranem jest ok 0 - 1 stopni dzieje sie tak samo. Kiedy rano przekrecam kluczym w stacyjce i prubuje odpalic zero reakcji i tak jest za pierwszym razem lub drugim razem. Samochód odpala mi za 3-4 razem i musze dłużej przytrzymać kluczyk i zaskakuje. jak było bardzo zimno to czasem za piatym przekręceniem kluczyka zaskakiwał, natomiast teraz kiedy zrobiło sie cieplej za 2 razem da rade go odpalić.
Myślałem że sa to świece bo z tego co wyczytałem trzeba je zmieniac co 60 tyś a mój samochód ma przejechane 82 tyś. Więc wymieniłem na bardzo dobre świece platynowe firmy NGK japońskiej produkcji model NGK PZFR5J-11 za nie małe pieniadze bo koszt wymiany 3 świeć zapłaciłem 180zł i niestety ale problem dalej jest ten sam.

Czy może ktoś spotkał sie z takim problemem i wie co moze byc przyczyna tego że samochód nie odpala za pierwszym razem przy niskich temperaturach?

Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co z tym fantem zrobic a nie chce jezdzic bezsensownie po warsztatch i płacić pieniadze skoro problem nie został rozwiacany.

Naszczęście idzie juz cieplej i jezeli jest powyzej 5 stopni to Skoda odpala za pierwszym razem. Zadnych problemów tez nie mam kiedy wyjde z pracy po 8 godzinach i na dworze jest 15 stopni to tez odpala za pierwszym razem.

Pozdrawiam
Rybol

PS. teraz to jak rano jest nawet 4-5 stopni to mam problemy z odpaleniem , jedynie co jak wychodze z pracy to odpala za pierwszym razem. Ciekawe kiedy i tu pojawia sie problemy.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~kamil

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-22 | 13:43

a sprawdziłeś aku.?

~rybol

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-27 | 14:31

Akumulator to napewno nie jest!
Podejrzenia:
Bródna przepustnica
Filtr paliwa
grzybki i zawory w głowicy.

Napewnio nie:
świece , bo wymieniłem

pzdr

~kRieger

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-15 | 21:55

mam ten sam problem..i nie wiem co to moze byc, aku na bank nie, swiece raczej tez nie jak juz zauwazyles...myslalem o kablach, ale nie wiem

~wlasciciel skody

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-12-05 | 15:52

mam taką samą skode - htp 1,2 i mam zimą to samo. Aku jest OK i jak przekręcam kluczyk to czasem zapala a czasem tylko słychać "pyk" i nic....nie wiem co to jest

~fabian

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-19 | 22:23

I ja miałem to samo. Silnik 1,2 l. Usterka pojawiła się ok. 3 lata po zakupie. Problemem okazała się brudna przepustnica. Czyszczenie - 50 zł, ale nie w serwisie, ponieważ tam panowie nie potrafili poradzić sobie z błahą, jak się okazało, przypadłością. Aż do teraz problem nie powrócił. Podobno znana przypadłość w niemieckich silnikach. Winna jest odma przez którą zasysany jest brud. Kłopot częściej się pojawia w autach eksploatowanych na krótkich odcinkach, gdy silnik nie jest w stanie się rozgrzać.

~xx

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-02-06 | 21:00

To na 99% kostka pod stacyjką do wymiany, bo nie łączy.

mikolaj107s

Nowicjusz

Miasto: Białystok

Auto: Skoda Fabia

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-02-10 | 07:54

A ja myślę ,że to może być niesprawny włącznik elektromagnetyczny rozrusznika. Nadpaliły się miedziane styki i nie trzymają i nie uruchamia się wirnik rozrusznika.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017