mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Suzuki Suzuki

Twój samochód - Suzuki Suzuki

alarm, centralny zamek

jerzykarol

Nowicjusz

Miasto: Gdynia

Auto: Suzuki SX4

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-02-07 | 18:37

Opisuję samochód Suzuki Sx4 z 2008, przebieg 38000 km.
Po przyjeździe do garażu chciałem z kluczyka( pilota ) zamknąć samochód. Niestety kilka prób nie dało rezultatów.Zamknąłem autko kluczykiem 9 manualnie ).
Następnego dnia nie udało mi się otworzyć autka z pilota więc użyłem kluczyka. Po otwarciu drzwi włączył się alarm i zaczeły migać kierunkowskazy. Nie udało mi się wyłączyć syrenki ( mini kluczykiem ) oraz uruchomić samochodu .Pobiegłem do domu po drugi zestaw kluczyków. Niestety taka sama reakcja. Zdesperowany (żeby nie podpaść współmieszkańcom )odłączyłem klemę i pozwoliłem odpocząć sobie i mieszkańcom.
Zacząłem dzwonić, chodzić i pytać co robić.
Odpowiedzi od prostej ( na lawetę i do servisu ), do bardziej skomplikowanej ( próbować odblokować alarm - tak jak w wypadku zgubienia kluczyków z pilotem ). Treść o dezaktywacji alarmu jest tak prosta jak świński ogon - proponuję przeczytać pkt 5 w książeczce o alarmach.
Z racji tego, że miałem wolny dzień i nie musiałem nigdzie jechać pomyślałem i wymyśliłem co następuje :
najpierw zanim wejdę w koszty lawety, czy dowozu fachowca spróbuję najprostrzego rozwiązania, a może się uda. Poszedłem do sklepu i wymieniłem baterię w kluczyku-pilocie ( podwójne zabezpieczenia komory bateryjnej - bateria duża pastylka). Wróciłem do garażu, podłączyłem klemę i jednokrotnym przyciśnięciem pilota zlikwidowałem wycie, miganie i brak zapłonu. Ze szczęścia pojechałem i wymieniłe baterię w drugim kluczyku pilocie.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018