mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Technika i podobne - Tuning

Technika i podobne - Tuning

Chip tuning - ile w tym prawdy?

mrspeed

Nowicjusz

Miasto: Wrocław

Auto: BMW Seria 5

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-07-03 | 15:17

Cześć nChciałem zadać pytanie odnośnie chip tuningu, ponieważ w moim gronie jest to nie do końca jasne zjawisko. To znaczy znam kilka osób, które zdecydowały się na podpięcie swoich aut i magicznie dostali po 50KM więcej. Nie wiem czy to ich przechwałki (jak to każdy Polak potrafi), czy jest to faktycznie możliwe. Chciałbym wycisnąć parę koni więcej z mojej BMW E60, ale nie wiem czy oststecznie się na to zdecydować. Pochodzę z okolic Wrocławia, jak znacie jakiś zakład diagnostyczny czy mechaniczny, dajcie znać. Liczę również na wasze fachowe opinie. Dzięki.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

wlochaty

Nowicjusz

Miasto: Warszawa

Auto: Opel Zafira

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-01 | 11:58

Osobiście polecam Ci auto serwis z Krotoszyna, nazywa się Auto-Skrzypek. Dlaczego właśnie ich? Bo oni zajmują się głównie chip-tuningiem więc możesz byc pewien, że modyfikacje w komputerze zrobią Ci spece. Tu masz namiary na nich: http://www.autoskrzypek.pl/

Pozdro

e-Autoparts_pl

Starszy motomaniak

Auto: Seat Leon

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-10-02 | 13:49

Chip tuning to dobra opcja jeżeli wykonamy cały zabieg w profesjonalnym serwisie a nie montując wszystko na własną rękę. Wtedy bardziej uszkodzimy silnik niż faktycznie dodamy mu mocy.

~LeonCupra

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-12 | 18:48

No ponoć to daje realne efekty, tylko nie w każdym aucie....mam leona cupre, nadaje się do chipowania?? kogobyście polecili z Krakowa do takiej roboty?

~Juzwa

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-16 | 14:54

" Chiptuning doskonale sprawdza się w doładowanych silnikach dieslowskich. Można również dokonywać zmian sterowników w silnikach wolnossących jednak nie zawsze będzie się to wiązało przyrostem mocy; raczej z podniesieniem ogranicznika obrotów lub prędkości.

Czy samochód z przebiegiem np. 200 tys. kilometrów może być modyfikowany? Niestety przy kupnie auta używanego nie mamy gwarancji, że podawany przez sprzedającego przebieg jest zgodny z prawdą. Dlatego trudno jest weryfikować jego przydatność do chiptuningu wyłącznie na podstawie przebiegu i zawsze konieczne jest poddanie auta pełnej diagnostyce na hamowni. Często okazuje się, że samochody nawet z przebiegiem rzędu 300 – 400 tys. kilometrów są bardzo zadbane i nie ma przeciwwskazań, aby poprawić jego osiągi. Zawsze trzeba jednak przed dokonaniem jakiejkolwiek modyfikacji tuningowej najpierw zadbać o dobry stan opon, hamulców i układu jezdnego - elementów decydujących o komforcie i przede wszystkim bezpieczeństwie jazdy. "

~nox

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-25 | 23:17

@LeonCupra

np. Motomagic zajmuje się chip tuningiem w Krakowie. Nie napisałeś jaki masz silnik więc nikt Ci tego nie powie

donatello

Nowicjusz

Auto: BMW X5

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-06-10 | 09:16

Dopóki elektryka nie przesadza ze spalanie tyle w tym jest prawdy. Zmiana parametrów silnika może wnieść dużo dobrego lecz niepoprawne ustawienia zrobią wiele złego komponentom. Pobliska [url=http://el-drut.com.pl]hurtownia elektrotechniczna[/url] pomogła mi uratować nie jeden silnik z opresji chip tuningowców samozwańców.

Meganium

Nowicjusz

Miasto: Nowy Tomyśl

Auto: Brilliance BS6

Zgłoś komentarz do moderacji 2016-08-09 | 14:46

No ja słyszałem, że to podobno działa, ale czekam na kogoś z moich znajomych zanim zainstaluje, sam nie chce się w to bawić

Levan

Nowicjusz

Miasto: Kluczbork

Auto: Audi A4

Zgłoś komentarz do moderacji 2016-09-20 | 09:18

Co do chip tuningu to krąży wiele legend, ale to wszystko jest moim zdaniem dość naciągane. Ja bardzo interesuję się tym tematem i dlatego docieram co raz do coraz większej ilości treści.
Ostatnio trafiłem na takiego bloga Fajne informacje, fachowe opisy i co najważniejsze, konkretne dane techniczne. Chip Tuning to jest dział mechaniki samochodowej, stale rozwijający się, konkretny i rzeczowy. Dlatego warto się dokładnie zapoznawać ze wszelkimi informacjami na ten temat.

bastek1984

Młodszy motomaniak

Miasto: Poznań

Auto: Skoda Superb

Zgłoś komentarz do moderacji 2016-11-22 | 16:39

Działa jak najbardziej lecz trzeba pamiętać aby to zrobić z głową i w granicach rozsądku. np z 1.9 TDI 105 KM można ze spokojem i bezpiecznie uzyskać 130KM jednak należy pamiętać, iż taka modyfikacja przy bardzo dynamicznym użytkowaniu może skrócić żywotność silnika. Dlatego też należy po takim zabiegu być znacznie bardziej wyczulonym na temat serwisowania, stosowania i regularnych wymian choćby oleju, który zapewni ochronę silnika.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018