mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Technika i podobne

Technika i podobne

Instalacja LPG - jaka do Renault Captur

~Tomix

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-05-29 | 22:24

Witam, chciałem założyć instalację LPG do Renault Captur 0.9 Tce 90Km, Czy to się w ogóle opłaca? Jeśli tak to jaka instalacja, żebym nie musiał się o nic martwić?

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~mroczek

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-05-31 | 22:58

Z ciekawości ile wychodzi spalanie pb takie auta na obecną chwilę ? Te silniki są troszkę dziwaczne ale widziałem, że chłopaki z EGP zagazowali już taki silnik z tym, że w clio 4. Włożona była instalacja BRC sq32.

~Tomix

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-06-03 | 18:57

No właśnie niby silnik mały ale te swoje 7-7,5l zjada. Też się zdziwiłem bo nie myślałem że tak wyjdzie, w testach podawali ok 5,5l. A wyszło że mam sporo dojeżdżać do pracy (prawie 40 km w jedną stronę) więc zacząłem się rozglądać za LPG. A ta instalacja o której piszesz, masz jakiś link do tego auta?

~Kermix

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-06-04 | 17:05

Kolego napisz skąd jesteś? Lub czy masz już ogarniętego gazownika? Jeśli nie to od tego bym zaczął. Instalacja, o której pisze mroczek jest chwalona i żywotna. Możesz o niej myśleć.

~Tomix

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-06-05 | 20:19

Niestety nie znam nikogo ogarniętego. Jakbym znał zdałbym się na jego rady i sugestie. A tak muszę szukać pomocy i informacji gdzie się da. Auto nowe i nie chciałbym się w coś wpakować. Jestem z Lublina, ale nie ma problemu żebym gdzieś dalej podjechał na montaż. Jak znacie kogoś w tych rejonach to proszę o namiar. Sprawdzę, podzwonię.

~mroczek

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-06-11 | 21:43

Tutaj masz link https://www.youtube.com/watch?v=8F-wh6opXyI
W sumie to rzeczywiście coraz więcej jest ich zagazowanych, więc rzeczywiście musi trochę spalać. Co do instalacji z tego co mi wiadomo BRC jest całkiem niezła i znana. Może warto podzwonić i podpytać o montaż.

~Tomix

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-06-12 | 20:54

Dzięki za link, to ten sam silnik. Przynajmniej będę wiedział jak ma to być zrobione. Dzwoniłem do kilku różnych zakładów. Dostałem parę wycen na maile. Ceny są naprawdę różna. Rozpiętość od 2 tys. do 3,5 tys. Pewnie kwestia części i gazownika. BRC też jest wśród nich. Pojawiło się w dwóch propozycjach. Cena zbliżona. Na dniach będę się musiał na coś zdecydować. Nie ukrywam, że najbliżej mi do BRC. Kwestia jeszcze zakładu.

~Kermix

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-06-18 | 17:43

Jeśli jeszcze szukasz i zdecydowałeś się na BRC, to tutaj możesz podzwonić: http://www.lpg-brc.pl/index.php/siec-serwisow?name=lubelskie1

~Tomix

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-06-20 | 10:35

Widziałem te zakłady. Jestem już umówiony w Lublinie u p. Piekarza. Propozycja pod względem cena/ termin też mi pasowała. Z tego co czytałem opinie o jego warsztacie to ludzie sobie chwalili. Także zobaczymy. Wybór padł finalnie na BRC SQ 32, tylko wersja z OBD. Podobno nowsza, lepsza.

~Kermix

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-06-20 | 16:55

Moim zdaniem żałował wyboru nie będziesz. Ogólnie OBD jest nowsza i precyzyjniejsza, tzn lepiej można instalację zestroić itd. Jak odbierzesz daj znać jak wyszło...

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018