mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Korek w Poznaniu

~kierowca

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-10-29 | 14:03

Mieszkam w Poznaniu - widzę ile się robi - to jest najważniejsze - nie rozumiem jak można narzekać że robione są nowe inwestycje - trudno że skumulowane - lepiej chyba przemęczyć się 2-3 lata i mieć zrobione niż odwlekać i odwlekać.
Nie wspomniano jeszcze o zwiększeniu tego hororu o budowę nowego dworca PKP i przebudowie związanego z tym całego układu przy Moście Dworcowym.

A gdzie jeszcze tak potrzebne inwestycje jak wiadukt w Skórzewie czy rozwiązanie kwestii ulicy Obornickiej - zachodnia obwodnica moim zdaniem wcale nie przyniesie znaczączej ulgi na wlocie od Obornik/Piły - większość ludzi i tak jedzie tędy do Poznania.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Tomasz z tonącej wyspy Tuska

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-10-29 | 21:34

W Polsce robi się niewiele, stan dróg chyba każdy oceni jako fatalny. Gorszych dróg nie ma nigdzie w Europie... Jeźdze często do Czech - nawet w tym małym, niby biednym kraju, mają dużo lepsze drogi. U nas prawie nic się nie dzieje, jak na 40-milionowy kraj to wielka bida.

~wolny

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-10-30 | 00:06

nie jątrz Tomasz, ruszyło się wreszcie do przodu w tym dzikim kraju

~kierowca2

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-11-12 | 02:16

też mieszkam w Poznaniu i niestety nie podzielam tego optymizmu. Owszem, dużo się remontuje, ale nowych dróg, wiaduktów, mostów, kładek dla pieszy, tuneli i innych rozwiązań poprawiających płynność ruchu oraz bezpieczeństwo niestety w Poznaniu się nie robi. Jedynie powstają nowe sygnalizacje świetlne, które ruch spowalniają.

~kierowca

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-11-18 | 12:45

do kierowca 2: autostrada, Głogowska, Bukowska - Zakrzewo, Obwodnica Wschodnia i Zachodnia, Nowe Zawady, Winogrady, Nowe wiadukty Franowo i Górczyn, Lechicka (fakt nic drugi pas nie daje bez zmiany skrzyżowania z Naramowicką), poszerzenie ciągu Bułgarskiej, wiadukt w Antoninku, poszerzenie Hetmańskiej pod torami, wiadukt na Hetmańskiej. A trasę średnicową i drugi most Lecha to też nie tak dawno - tylko do dobrego szybko człowiek się przyzwyczaja. I to jest mało ??? i nie zrobiło (nie zrobi) znaczącej poprawy ?

~ab cd

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-02-12 | 15:09

Niestety - parę planowanych inwestycji zniknęło z mapy Poznania...
Fajnie, że parę inwestycji drogowych się dzieje, parę zostało ukończonych a najwięcej jest w planach... jednak liczne zapowiedzi władz miejskich i rozdmuchanie tych planów przez media powoduje rozgoryczenie ludzi, że dużo się planuje, a mało robi.

Jednak do tej listy - mała korekta, gdyż część inwestycji poznańskich, to remonty, z nowych to tylko Nowe Zawady - zupełnie nowa ulica. A tak:
- wiadukty na Franowie wzdłuż 11 - remont
- wiadukty na Hetmańskiej - remont (nawet nie obejmował on wybudowania przyzwoitego pasa dla włączających się do ruchu, tylko odtworzenie tego, co już było)
- ul. Winogrady - remont (z pogorszeniem płynności ruchu przez liczne sygnalizacje świetlne)
- Głogowska - przebudowa - na miarę nowej inwestycji
- Bukowska - przebudowa (w trakcie) - na miarę nowej inwestycji - niestety ze skrzyżowaniami kolizyjnymi i światłami
- Nowe Zawady - nowa ulica - niestety ze skrzyżowaniami kolizyjnymi i światłami
- wiadukty na Górczynie - remont i niestety sygnalizacje świetlne
- Lechicka - przebudowa - niestety z sygnalizacjami świetlnymi
- Bułgarska i Polska - w trakcie przebudowy - niestety z sygnalizacjami świetlnymi
- wiadukt w Antoninku - przebudowa - bez świateł

Zachodnia obwodnica zdecydowanie ułatwi tranzyt... a w samym Poznaniu zmniejszy się ilość tirów, ale nie będzie to witaminą na ruch miejski i powiatowy... jest potrzeba poszerzenia Obornickiej od Lechickiej do obwodnicy - do 2 jezdni ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi... podobnie z Naramowicką od Lechickiej do Biedruska, by w przyszłości można było domknąć ring poznański od strony północnej (czyli od Złotnik przez poligon do Biedruska, Bolechowa i dalej za Puszczą Zielonka do wschodniej obwodnicy Poznania.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018