mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Ruszyła autostrada A2!

~romek

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-23 | 14:13

Dobra wiadomosc ,potrzebne sa równiez małe sukcesy .Odcinek C wg info tez bedzie przejezdny Do soboty ma zostac połozona warstwa podbudowy na całym odcinku, pogoda dopisuje .

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~warszawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-23 | 16:06

NOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOCZEKAŁEM SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boże, Boże, nieprawdopobne. Wprawdzie na razie to tylko 7 km, ale zaczynam wierzyć, że w tym roku (pod koniec roku pełnoprawną autostradą na wszystkich odcinkach, a nie jakimś odcinkiem "przejezdnym" /chodzi o A i C/) będę mógł po 30-tu paru latach wreszcie wyjechać autostradą z Warszawy i dojechać nią do granicy z Niemcami, a co za tym idzie nawet do Lizbony, czy wielu innych miast w zach. Europie. Grzebią się niestety niemiłosiernie na tzw S2 do Puławskiej, naturalnym dalszym ciągu autostrady A2. Ciekawe, jak długo wjazd na A2 będzie możliwy z Warszawy tylko z S8. Kilkudziesięcioletnia historia budowy A2, bezwzględnie najważniejszej polskiej autostrady, jest dla całego świata instrukcją, jak nie należy autostrad nigdy budować, począwszy od planów, projektów, przetargów, a na wykonaniu kończąc. Kto chce, może zobaczyć moje posty zamieszczane od paru lat na tym forum o A2 i nie tylko. Dziś lub jutro jadę nowo otwarty odcinek przetestować. I mam ogromną nadzieję, że kończy się największa polska kompromitacja drogowa, której winne są bez wyjątku wszystkie ekipy dotychczas rządzące.

~jumper

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-23 | 17:54

do : warszawiak : odrazu o Tobie pomyślałem widząc tego newsa i wiedziałem że będziesz zadowolony :-) napisz jak Twoje wrażenia po pierwszej jeździe - mnie boli w tej całej sprawie pośpiech i związane z tym ryzyko fuszerki...

~raiders z ciemnogrodu

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-23 | 23:09

to jest dopiero propaganda lol komuna z urbanem się chowa lol

~chychak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-24 | 05:02

dokładnie, jak prawi raiders, oddali 7 km autostrady a trąbią o tym jak by oddali co najmniej 70 km albo i więcej, boję się też jednego, że w wyniku pośpiechu za parę lat będziemy sobie wszyscy pluli w brodę, jak co chwila będą remonty na nowo oddawanych odcinkach autostrad, nie tylko na A2

~gierek

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-24 | 08:36

Propaganda jak za Gierka, cieszcie się partia i nasz wielki przywódca i słońce Peru Kim Ir Tusk wam wybudowali kolejne 7 km..;)

~Alfista

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-24 | 12:38

Biorąc pod uwagę natężenie ruchu, to ten 7km odcinek ma większą wagę od np. 20km odcinka C (koło Żyrardowa)...

Dobrze, że zaczynają oddawać.
Jest dobra pogoda - nie pada, więc jest szansa, że puszczą ruch na całej trasie na początku czerwca. Nawet jeśli fragmentami będzie trzeba jeździć jedną jezdnią, to i tak będzie to ogromne przyśpieszenie. A za kilka miesięcy dokończą węzły i brakujące ostatnie warstwy nawierzchni i będzie droga na wiele lat.

Warszawa NARESZCIE podłączona będzie do jakiejkolwiek sieci dróg szybkiego ruchu!!!

~warszawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-24 | 13:30

@ jumper: wczoraj wieczorem przetestowałem ten odcinek; wreszcie normalny wyjazd z Warszawy (od S8), szkoda, że na razie taki króciutki. O fuszerki też się boję, ale raczej na "chińskich" odcinkach: A i szczególnie C; na pozostałych, z tego co wiem kłopotów nie było i powinny być w całości skończone w terminie, a nie tylko "przejezdne". A wrażenia? Fajnie się jedzie, tylko niewiele widać poza drogą przez nadmiar ekranów (to bolączka wszystkich nowych tras w Polsce), ale jest łyżka dziegciu: dlaczego znak początek autostrady" (zresztą na razie odwrócony, czyli chwilowo w ogóle nie ma znaku "początek autostrady", ale zjeżdżając na węźle jest znak..."koniec autostrady") znajduje się dopiero przed węzłem "Pruszków"? W drugą stronę to samo: zaraz za węzłem Pruszkow stoi znak: "koniec autostrady i "początek drogi ekspresowej". Znowu jakiś porąbany urzędas coś wymyślił. Przecież te znaki powinny stać w Konotopie, tuż przed lub za (zależnie z której strony się jedzie) rozwidleniem A2 na tzw S2 i S8. No nic, teraz nie mogę się doczekać otwarcia odcinka B do Grodziska i trzymam kciuki za całą A2 i oby do końca roku (na razie tylko do Puławskiej niestety) za otwacie jej przedłużenia, tzw S2.

~maras49

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-24 | 13:39

gierek i dwoch nastepnych - wypad = tu nie forum polityczne petaki, tylko techniczne

~jumper

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-24 | 23:13

@ warszawiak : kontynuacją A2 na wschód za węzłem Pruszków będzie S2 przez Warszawę . z naszego [kierowców] punktu widzenia oznacza to przede wszystkim nieodpłatny przejazd . a S-ka też chyba dlatego, że dopuszczalne są tam niższe prędkości projektowe i dopuszczalne, ciaśniejsze zakręty itp.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2017