mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Autostradowa obwodnica Mińska Mazowieckiego otwarta

~warszawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-30 | 14:08

To jest bardzo dobra wiadomość. Tylko miesiąc spóźnienia, to bardzo mało, jak na ostatnie standarty drogowców. Mam nadzieję, że do połowy października skończą całkowicie, obecnie tylko "przejezdne" odcinki A i C na trasie A2 Warszawa-Łódź i może do końca roku skończą wreszcie opóźnioną budowę naturalnego przedłużenia A2 tzw S2 od Konotopy do Puławskiej. Nie ma też na co czekać i należałoby od razu zabrać się za budowę tzw S2 od Puławskiej do węzła Lubelska i dalej A2 do Choszczówki, t.j. do począrku obecnej obwodnicy Minska Maz. Wtedy wreszcie przynajmniej z jednej strony Warszawa miałaby obwodnicę z prawdziwego zdarzenia, a obwodnic potrzebuje, jak kania dżdżu. Obawiam się niestety, że odcinek S2/A2 od Puławskiej do Choszczówki długo jeszce będzie tylko w formie pobożnych życzeń.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Jotgie

Starszy motomaniak

Miasto: Złotów

Auto: Hummer H3

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-30 | 21:17

Bliższej czy dalszej przyszłości?! Bo na razie widzę w budowie dróg powrót do lat 90-tych!

Jotgie

Starszy motomaniak

Miasto: Złotów

Auto: Hummer H3

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-30 | 21:20

No właśnie. Bo na razie porządne obwodnice w tym kraju ma Wrocław, Poznań (choć niedokończona jest zachodnia obwodnica) oraz Gdańsk. Powoli dobija do nich Górny Śląsk.

~edeq

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-30 | 21:22

Punkty poboru opłat? Jeżeli wprowadzą opłaty znowu TIR-y i cała reszta będą jeździły przez to miasteczko.

~Lucjan

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-30 | 21:38

A o punkty poboru opłat jestem spokojny te budki prędzej zarosną mchem niż kiedyś będą otwarte. Od węzłą Puławska do Mińska to napewno do 2020 roku nie podciągną że już dalej na Terespol nie wspomnę - tu jak terminem będzie 2030 to będzie cud.

~p_brz

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-31 | 07:36

Przerażające jest to, że takie miasto jak Warszawa (bądź co bądź stolica) nie ma "przelotowego" odcinka tranzytowego przynajmniej w jednym kierunku. Odcinek S2, o którym pisze <<Warszawiak>>>, jest niestety w planach GDDKiA naniesiony na załącznik inwestycyjny nr 2 czyli nigdy? nie za naszego życia?Jak to można określić jeszcze inaczej?

~piotr

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-31 | 09:09

Wyja śnijci mi proszę dlaczego na 3 pasach w jednym kierunku większość kierowców jeździ lewym i środkowym pasem? To po co 3 pasy? Czasem widzę jak wyprzedzają się ciężarówki na lewymi środkowym a lewy pas jest wolny. Nigdzie czegoś takiego w innych krajach nie widzialem a nawet w okolicach Poznania kierowcy jeżdżą normalnie.

~kocur

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-31 | 15:08

w okolicach poznania też tak jeżdżą, nie przesadzaj, że niby poznaniacy są w czymś lepsi od reszty kraju. to stereotypy i pobożne życzenia.

~astrolog

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-31 | 22:18

Do Warszawiaka. Odcinek od wezla Pulawska do wezla Lubelska, czyli pelna poludniowa obwodnica Warszawy, a takze dokonczenie wylotu na polnoc sa planowane w kolejnym budzecie, czyli od 2014. Sa jakies zawirowania ze wschodnia obwodnica (S17) ale ponoc tez jest w planach.

~warszawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-09-01 | 15:53

Wczoraj przetestowałem w obie strony cały odcinek. Moje wrażenia: jedzie się doskonale, mieszkańcy Mińska i podróżujący tranzytem wreszcie odetchną. Tutaj przynajmniej nie dostaje się klaustrofobii z powodu ekranów, sa tam, gdzie rzeczywiscie znajdują się blisko trasy budynki, a jak są w odległości kilkuset metrów od drogi, to nikt już niepotrzebnych ekranów nie wymyślił, tak samo, jak brak na całe szczęście ekranów w lasach. Niestety na A2 na odcinku Konotopa-Stryków jest zupełnie inaczej. Można się tylko przyczepić do braku "pralki" na liniach rozgraniczających pas awaryjny lub lewe pobocze.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018