mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Nie będzie bramek na autostradach. Winietek też nie

~Andrzej Konrad

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-19 | 11:39

To bzdura! Każdy ma mieć w samochodzie dodatkowe urządzenie, w które będzie musiał zaopatrzyć się stojąc w kolejkach. Co to za postęp. To tylko nabicie kabzy firmom dostarczającym i operatorom oraz świetna okazja do gigantycznej korupcji! Sens mają tylko winiety, tak jak chcą zrobić bogate Niemcy!

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Kierowca z Niemiec

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-19 | 19:43

A co z tysiacami turystow przejezdzajacych do Polski? Czy kazdy bedzie musial zakupic takie urzadzenie?

Czy bedzie ono zasilane z baterii czy bedzie biernym urzadzeniem, jak RFID w ubraniach w sklepach? A moze trzeba bedzie je dodatkowo podłaczyc do zapalniczki?

Dlaczego jesli winiety sprawdzaja sie w wiekszosci panstw europejskich Polska musi isc pod prad i wprowadzac skomplikowane systemy?

~x

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-19 | 20:18

Szkoda że nie żyjemy w normalnym kraju, gdzie rząd choć udaje, że ma na celu dobro ogółu obywateli...

~ja

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-19 | 20:40

A co z kimś kto mieszka z dala od tych kilku naszych autostrad a będzie jechał np. raz na kilka lat na wakacje?
Na jak długo starczy bateria i czy będzie wymienialna?
Czy obecność takich urządzeń w autach nie spowoduje wzrostu włamań do aut celem "nabycia" takiego urządzenia?
Napisano iż: "możliwość docelowego ujednolicenia systemu płatności na polskich autostradach, a w przyszłości także z europejską siecią dróg szybkiego ruchu.". W ilu krajach europejskich tzw. eksperci sprawdzili, że planowane jest wprowadzenie takiego systemu jak u nas?

~kierowca

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-19 | 21:58

Najlepsze, sprawdzone w wielu krajach, łatwe do wprowadzenia od zraz są winiety. TYLKO WINIETY! Nie obciążają kierowców kupowaniem urządzenia, wygodne dla obcokrajowców. Dlaczego nasi wymyślają coś, co nie sprawdziło się jeszcze w żadnym kraju? Wszystko przez to, że nikt nie rozliczył tych, którzy wydali miliardy naszych złotych na niepotrzebne bramki. Teraz następni chcą wydawać miliardy na system, który jeszcze nigdzie nie działa.

~kierowca-Elbląg

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-21 | 18:15

Rząd polski powinien przeprowadzić referendum ,czyli zapytac nas wszystkich kierowców(Winiety albo ESPO)i dopiero na podstawie tych danych wprowadzić ewentualnie nowe
przepisy. Jednak u nas jest tak pogadamy ,pogadamy dla picu ,a potem i tak wprowadzimy to co nam się podoba .

~dawid

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-21 | 20:21

Urządzenia się nie kupuje tylko wynajmuje. Po przejechaniu trasy można je oddać i dostać kasę za nie wydaną. Elektroniczny system działa w Portugalii i jest super zero korków. W przyszłości ma być w całej Europie więc Polska będzie już przygotowana do tego. Z dala od winiet. Dlaczego jadąc 20 km mam płacić tyle ile ktoś kto jedzie 200 km? W elektronicznym systemie będzie uczciwie.

~wojas

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-22 | 08:30

@ Dawid - jeśli za winietę będzie jakaś sensowna kwota, nie jakaś absurdalnie wysoka, będzie na nią stać zdecydowaną większość kierowców i wówczas częściej będziesz mógł korzystać z dobrodziejstw jazdy autostradą niż tylko owe 20 km. A jeśli uznasz, że cena winiety i tak jest dla ciebie za wysoka, to te 20 km spokojnie sobie pojedziesz drogami krajowymi czy wojewódzkimi. A tak to będzie trzeba się bawić (jeśli jest tak jak faktyczie piszesz) z wypożyczaniem urządzeń, ich instalowaniem, płaceniem kaucji, oddawaniem i zamiast szybko, łatwo i przyjemnie będzie skomplikowanie

~warszawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-22 | 10:16

No cóż, czułem, że nasi "supermądrzy" decydenci drogowi nie wprowadzą najprostszego systemu, czyli winiet (obojętne, papierowych, czy elektronicznych), pomimo tego, że tak chciałaby znakomita większość kierowców. To dla drogowych baranów byłoby za łatwe. Jeżeli już muszą być urządzenia via auto, a nie winiety, to pytam się: 1) Czy dalej będę musiał mieć na koncie minimum 20 zł, żeby w ogóle móc wjechać na płatny odcinek? (ostatnia niby promocja wymagała kupna urządzenia za 50 zł, czyli żeby korzystać musiałbym praktycznie zamrozić 70 zł /50 +20/, dlatego m. in. nie kupiłem). 2) Dlaczego nie ma wyboru, jak np. w sieciach komórkowych: jeden bierze urządzenie w systemie pre paid, a drugi woli podpisać umowę, nie martwić się ile pieniędzy ma koncie, tylko płaci z dołu rachunek za miesiąc? Obecnie teoretycznie jest taka możliwość , tylko GDDKiA zamiast podpisać umowę na podstawie dowodu osobistego i ewentualnie drugiego dokumentu ze zdjęciem do wglądu, wymyśliła jakieś gwarancje bankowe. Gdyby taki system z gwarancjami bankowymi obowiązywał w np sieciach komórkowych, kablówkach, NC+, czy Cyfrowym Polsacie, firmy te dawno by zbankrutowały. Bezmózgowi urzędasy z GDDKiA zawsze muszą coś wymyśleć. Na koniec: ciekawe ile miliardów kosztowała do tej pory budowa bramek (czynnych i nieczynnych), miejsc poboru opłat oraz skrzyżowań z dodatkowymi wiaduktami w kształcie "trąbka", koniecznych przy zamkniętym systemie poboru opłat i ile będzie kosztować rozbiórka tychże bramek? Jest to klasyczny przykład totalnego marnotrawstwa publicznych pieniędzy.

~Dawid

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-09-22 | 10:16

Już się bałem że wybiorą winiety. Bardzo dobrze że wybrali elektroniczny system. Teraz będzie uczciwie, będzie się płacić tyle ile km się przejechało. Kaucja za box-a i niewykorzystana kwota jest zwracana więc nie ma co się martwić że trzeba wyrzucić pieniądze na urządzenie. Mam nadzieje że dogadają się z Kulczykiem i na A2 też wprowadzą ten system i będzie się płacić za przejechane km, a nie za cały odcinek z góry nawet jak całego nie jedziemy. Oby jak najszybciej zlikwidowali te bramki.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018