mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Można budować A1 Stryków ? Pyrzowice

~wiedziałem ze tak będzie

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 14:44

od samego początku było wiadomo, ze nie ma żadnych szans na zakońćzenie całego odcinka w terminie. Każda kolejna ekipa kaczorów czy tusków unikała konkretów - wreszcie wyszły, bardzo po cichu (przecieków w tym wypadku nie było zadnych). I jestem pewien w 130% ze nawet z odcinkiem ze strykowa do cz-wy nie dadzą rady. Jak dotąd, opóźnienia były zawsze, poza a1 budowana przez GTC. Jedyna nadzieja choc marna to to ze ten odcinek bedzie budowany w tym samym systemie - koncesyjnym .....

ja wiedziałęm ze tak będzie ... ja wiedziałem

strona 1 (z 5) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~romek

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 15:05

A kiedy zostanie podpisana Umowa na odcinek z Torunia do Strykowa

~do romka

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 15:33

juz dawno jest

~bob budowniczy

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 15:46

nareszcie:) jeszcze tylko 3,5 roku :)

~rusec

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 15:51

do romka
a to nowość - ktoś Ci powiedział o tym bo wg mnie nie ma. Jest szansa że w tym roku podpiszą ale tylko na odcinek z Torunia do Kowala.

~Kacper

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 16:01

Ech, no i koniec marzeń o systemie autostrad w PL do 2012. Skoro nie będzie połączenia miedzy Częstochową a Katowicami, a to jest właśnie najgorszy odcinek obecnej trasy katowickiej, to już współczuje kibicom stojącym w korkach przed meczami ich drużyn, który ponoć mogą się odbyć w Chorzowie, nie mówiąc już o dojeździe z Wrocławia do Warszawy przez A4 i A1. A więc, panie Grabarczyk, żeś pan pogrzebał wszystko, może stołki idżcie składać lepiej, to na pewno wam dobrze wychodzi, załamka :(

~Damian

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 16:29

No po prostu czułem że coś wykombinują. O tym że cała autostrada miała być gotowa do końca 2012 zapewniali jeszcze w lecie.
A teraz zamiast zabierać się za najgorsze odcinki (Pyrzowice - Częstochowa) to oni będą rozbierać odcinki gdzie się jeszcze jakoś jedzie i które częściowo były niedawno remontowane . Na dodatek prawie za 10mln eur /km.
Dobrze że będzie chociaż obwodnica Łodzi.

~Ślązak

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 18:52

Odcinek Częstochowa - Pyrzowice (57 km) -tereny wysoko zurbanizowane (??? Przecież z wyjątkiem autostradowej obwodnicy Częstochowy, droga będzie prowadziła przez pola i lasy. No i pewną trudność może sprawić tunel koło pasu startowego lotniska)
Szkody górnicze (???) Jakie szkody górnicze na tym odcinku? Jeżdżę w tym rejonie prawie codziennie i powiem tylko tyle - Aby powstały szkody górnicze najpierw musi być prowadzone wydobycie, a żeby było wydobycie musi być co wydobywać.
Pozdrowienia dla "ekspertów" będących w temacie

~Piotr

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 19:00

Z jakiej racji mamy płacić za dk1 z czewy do łodzi. Ta droga istnieje od 30 lat, ktoś sobie postawi bramki wybuduje słownie trzy mosty i bedzie brał kase za droge wybudowana prze naród. Niech sobie od zera droge wybuduje i tam opłaty pobiera.

~myśleć

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-23 | 20:02

Najważniejsza jest budowa odcinka Stryków I - Tuszyn i Rzęsawa (Częstochowa) - Pyrzowice. Od Piotrkowa do Częstochowy się jakoś jeszcze w miarę jedzie! Będą dłubać w miejscu gdzie można poczekać, a tam gdzie trzeba zostawią na później. Brawo... Ponoć znowu będą robić tylko na dwa pasy w jedną stronę, kolejny geniusz to musiał wymyślić. Jak będą rozbierać taki kawał istniejącej drogi to powinni robić na 3 pasy w każdą stronę. Przynajmniej podczas przebudowy drugiej nitki możnaby puścić ruch na pierwszej przebudowanej na 2+1, a nie na 1+1. Potem będzie problem, bo będzie drogo i dodatkowe utrudnienia. No i te "szkody górnicze" pod Częstochową - kabaret dosłownie. Opóźnienie w negocjacjach prawie półroczne i do tego tyle błędów i niedopatrzeń.

strona 1 (z 5) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018