mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Od marca drożej na A2

~jumper

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-17 | 00:39

Skoro teraz trzy 50-km odcinki A2 kosztują po 12 PLN każdy to po dobudowaniu przez Kulczyka 105-km z Nowego Tomyśla do Świecka trzeba będzie liczyć w sumie 60 PLN za przejażdżkę w jedną stronę tą drogą. Gdy w 2012 A2 dojedzie do Wawy [kolejne 100 km] to biorąc pod uwagę aktualne ceny przejazd ze stolicy do granicy z DE będzie kosztował 84 PLN dla auta osobowego. To okradanie nas - RODACY - w biały dzień. Lobby budowlane w kieszeniach polityków zgarnie kasę którą my - Polacy - za to zpłacimy! Akcyza z paliw, Krajowy Fundusz Drogowy, Partnerstwo-Publiczno-Prywatne i wreszcie sam budżet [GDDKiA] w zupełności wystarczyłyby na drogi. A jeśli już mamy płacić - obniżcie podatki! Te opłaty są nierealne na nasze kieszenie !!

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

aaa

Motoryzacyjny ekspert

aaa

Miasto: Warszawa

Auto: Lexus GS

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-17 | 18:18

Będzie ponad 100zł wtedy. Obecny płatny kawałek A2 plus Nowy Tomyśl-Świecko oraz W-wa Stryków plus obecnie istniejący odcinek który jest bezpłatny.
Jak by nie liczyć to około 100zł, w tym pewnie dwa różne systemy poboru opłat (otwarty i zamknięty). Całe szczęście nie narobimy sobie wstydu, bo prawdopodobnie na Euro 2012 nowo wybudowane odcinki będą jeszcze bezpłatne.

~Tomek

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-18 | 07:49

Po pierwsze winieta na 10 dni jazdy po Austriackich autostradach kosztuje 7,90 ? to praktycznie tyle samo co przejazd A4 z Katowic do Krakowa i z powrotem.
Po drugie po co jest w takim razie podatek w paliwie skoro i tak opłata za przejazd autostrada jest diametralnie wysoka i nie adekwatna do powodu jej użycia!

~ed

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-19 | 13:40

W Czechach ROCZNA wineta na wszystkie autostrady i ekspresowe kosztuje 1000 koron, czyli jakieś 160 PLN. NA CAŁY ROK! I to bez koniecznośći stania na bramkach opłat.

~wol_ny

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-20 | 01:27

Już niebawem obudzimy się z ręką w nocniku. Będą autostrady, mało kto będzie po nich jeździł i tylko właściciele będą mieli pełną kabzę ze skarbu państwa czyli od nas wszystkich. Tego kto to wymyślił i nadal forsuje należałoby zlinczować!

~mar

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-21 | 15:40

Czas biegnie niestety szybko. Mamy niewiele km autostrad i są one za drogie jak na kieszenie Polaków a bramki są ustawione za często! A jak będzie cała autostrada między granicami to wyniesie to ludzi majątek. Farsa, że wygodna i godna sieć drogowa i w ogóle urbanizacja we wszystkich dziedzinach życia jest i będzie wielkim luksusem w Polsce jak i kompetencja w większości dziedzin życia. Czy to niemożność zrobienia czegoś dobrego dla ludzi, opieszałość, organizacja, niedobre zarządzanie funduszami czy może dziwne systemy, z którymi Polska się boryka? Jak sięgnąć pamięcią to autostrada do granicy była planowana na 2007 r. a z Warszawy do granicy D to już miało się jeździć. Też przecież ile ludzi przez lata zginęło na naszych drogach lub zostało kalekami. Też autostrady i drogi ekspresowe w krajach rozwiniętych są w miarę możliwości na bezużytecznych terenach a nie tam gdzie są stare domy przy drogach czy tereny ekologiczne, zabytkowe czy kulturalne. Są tam obwodnice i zjazdy oraz dba się bardziej o piękno i ekologię !! krajów a nie tak jak u nas wszystkie znaki i informacje się mylą z brzydkimi reklamami a w centrum miast czuć duże spaliny!!

~Poznaniak

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-23 | 11:58

dobrze, że jeszcze odcinek autostrady w Poznaniu (13 km) jest bezpłatny...ciekawe jak długo?

~Pozdróżnik

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-23 | 12:24

To jest poprostu chore! Często podróżuję służbowo po Europie (Niemcy, Austria, Włochy) i nigdzie za przejazd autostradami nie pobierają takich opłat, jak u nas. Relatywnie do naszych zarobków i mocy nabywczej naszej złotówki, przejazd po polskich autostradach (jeśli w końcu je kiedyś zbudują tak od a do z) będzie jakimś koszmarem. A co mają powiedzieć ci co dojeżdżają do pracy kawałkiem autostrady tak jak ja to do niedawna robiłem (Poznań-Nowy Tomyśl - jedna bramka z opłatami, dziennie 22 zł w obie strony). W miesiącu wydawałem 440 zł !!!! W skali roku jak policzycie to ponad 5.280 zł za głupi codzienny dojazd do pracy!!!!! Tam na górze ktoś oszalał. Szkoda, że ci wszyscy politycy codziennie nie korzystają z tych autostrad i nie płacą z własnych kieszeni, mając pensje np. 2000 zł....Te autostrady będę tylko dla Tirów i bogaczy, zobaczycie, że tak będzie, będą puste...Powinna być winieta jak np. w Austrii 10-dniowa (7,90 Euro- 32 zł), 30-dniowa i roczna. I jak jedziesz na wakacje to płacisz 32 zł i jeździsz ile dusza zapragnie. Ale nie, nasze kochane Państwo i prywatne firmy budujące i zarządzające autostradami chcą nas złupić na maksa i załatać w ten sposób swój deficyt budżetowy....Chory kraj...pazerni ludzie....dlatego u nas nigdy nie będzie tak jak na zachodzie, nie liczcie na to.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018