mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Finanse, prawo, ubezpieczenia, motobiznes, flota

Finanse, prawo, ubezpieczenia, motobiznes, flota

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Przegląd płatny z góry od jesieni

~greg1

Zgłoś komentarz do moderacji 2017-05-15 | 09:06

A może tak przy okazji zlikwidowali by ten durny przepis że mam się pojawić konkretnego dnia roku? W ten sposób trzeba jeździć przed terminem kontroli i robi się przegląd na niecały rok. Może wystarczyło by że muszę się zgłosić na przegląd konkretnego miesiąca. I to wszystko jedno czy będzie to 01 czy 31 jego dzień. Znacznie ułatwiło by to życie.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Jedrek_TDI

Zgłoś komentarz do moderacji 2017-06-11 | 04:18

Wszędzie szukają sposobu by okraść obywatela. To jakby auto traciło nagle sprawność dzień po przeglądzie. To nie OC, że nie obejmuje pojazdu ochrona tylko durny przegląd. Moim zdaniem auta do 10 lat i tak powinny przechodzić co 2 lata takie "badanie". Stempelek o dopuszczeniu do ruchu i tak w sumie nic nie daje, bo w razie kolizji jeśli coś z stanem technicznym wpływającym na zaistniałą sytuację jest nie tak to my za to odpowiadamy nie diagnosta. Jeśli złapie nas patrol i będziemy mieli oponki poza minimalną wartością bieżnika też nasza wina. Stan techniczny trzeba samemu kontrolować przez cały czas a kto serwisuje auto robi to warsztat i zgłasza wszelkie zużyte części typu klocki i tarczce do wymiany.

Ja np. mam 3 auta. Jedno typowo kolekcjonerskie, stoi w garażu, płacę OC do każdego choć w danym czasie tylko jednego pojazdu używam a kolekcjonerskiego wcale i dlatego już dobrych kilka lat nie robię mu przeglądu.

Lepiej by wprowadzili grupowe ubezpieczenie dla posiadaczy większej liczby pojazdów, gdzie do każdego dokupuje się tylko specjalną nalepkę na szybę i OC działa tylko w tym aucie w którym aktualnie jedziemy z dokumentem na kształt dowodu rejestracyjnego. Było by to trochę wyższe OC niż przy jednym pojeździe ale uczciwie bo płaciło by się od największej mocy auta w posiadanej "flocie" prywatnych pojazdów.
Ale nie lepiej doić za każdy pojazd osobno.

~maksim43

Zgłoś komentarz do moderacji 2017-06-14 | 17:47

jeszcze co wymysla? za przeglad z gory jasne od razu im zaplace!!!! za to ze nie przejdzie badania to wyciaganie od ludzi pieniedzu nic z tego polacy nie godzic sie na cos takiego nie place za cos czego nie mam i nie dostane kota w worku sie nie kupuje!!!!!!!!!!!

~MAciej

Zgłoś komentarz do moderacji 2017-06-26 | 06:25

W tym kraju, dąży się do skrajnie skomplikowanego postępowania, bo normalność to byłaby stanowiona przez społeczeństwo, nie przez anonimowych włodarzy.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018