mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Finanse, prawo, ubezpieczenia, motobiznes, flota

Finanse, prawo, ubezpieczenia, motobiznes, flota

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Pojemność silnika a ubezpieczenie

~JaCek

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-05 | 14:47

Niech nie mówią mi jakiego samochodu mi nie potrzeba.
Potrzeba mi takiego jaki mi się podoba i jaki chcę mieć, a to że chcę mieć V8 to nie dlatego, że chcę szybko jeździć, ale mieć tyle mocy żeby bezpiecznie włączać się do ruchu i wyprzedzać.
Podawane argumenty to tylko zasłona do skubania na wszystkim na czym się da, tych co coś mają i mają na tyle kasy, że mogą sobie pozwolić na coś na co mają ochotę.

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~artur

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-05 | 21:34

a ja mam 1,7 i oc za 309.więc skąd te ceny

~robin

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-06 | 13:12

Kiedy w końcu firmy ubezpieczeniowe przestaną tak debilnie podchodzić do sposobu wyliczania opłat ubezpieczeniowych ? Przecież nie POJEMNOŚĆ ma znaczenie tylko MOC silnika! Może niech zaczną brać przykład z innych krajów - np. UK.

~ja72

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-06 | 13:21

a czy ci z mniejszymi pojemnosciami jezdza bezpieczniej?? raczej nie, bo czesto slabo jezdzace kobietki (i faceci rowniez) wybieraja male g... bo latwiej im pojdzie i latwiej ogarna gabaryty - a juz to myslenie daje do myslenia ze ledwo se radza z gabarytami i ogolnie jazda (nie raz to widze z okna na parkingu jak niejeden nie umie wjechac w miejsce parkingowe), a w praktyce to im bardziej sie ktos czuje w jezdzie to wybierze wieksze auto z mocniejszym silnikiem, zeby chocby szybciej sie wlaczyc do ruchu, bezpieczniej wyprzedzic... - dziwne ze tego nie bierze sie pod uwage. Wg mnie nie powinno byc takiego rozgraniczenia a jedynie wiecej powinni placic ci co nie radza sobie z jazda albo szaleja - czyli po ilosci stluczek i wypadkow!!

~jacusr

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-06 | 18:43

Stać cię na auto z większym silnikiem? No to stać cię również na wyższe opłaty. Tak samo wycenia się usługi u mechanika.

~Golf GTI

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-07 | 19:54

Kiedyś zapytałem takiego agenta, co jest droższe w naprawie nowy samochód z bajerami i silnikiem 1,2 - 1,4, czy stare auto z silnikiem 2,8-3,6, ale jeszcze bez 20 poduszek, 15 komputerów itd..... zaniemówił :-)

~Marysia

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-02-16 | 20:54

ja mam samochód z małym silniczkiem, mało pali, mam maksymalne zniżki i najtaniej wyszedł mi pakiet w Liberty Direct jak sobie porównałam. I mam jeszcze jeden bonus - wszędzie mogę zaparkować nawet na płytce od chodnika.

~Tedi

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-04-03 | 02:05

Wszystko byle obywatela łoić, Stawki zbliżają się do zachodnich ale zarobki to żart.

~w

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-04-08 | 11:04

Wydaje się, że mały lekki samochód w zderzeniu z dużym ciężkim odniesie większe uszkodzenia. To wynika z teorii i widać w praktyce. Rozsądne jest uzależnienie składki od wartości lub ceny części. Obniżyć cenę może zgoda właściciela na montaż używanych części karoserii. Po co w 20 letnim trupie montować nowe i przy okazji za taki złom płacić horrendalne składki.

Aska85

Młodszy motomaniak

Miasto: Konin

Auto: Land Rover Freelander

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-04-08 | 22:44

Te opłaty za ubezpieczenia są czasem bardzo śmieszne, ale niestety jak chcemy mieć samochód to trzeba płacić i chyba tak podchodzą ubezpieczyciele do nas. Powinni to jakoś zmodyfikować bo te opłaty czasem przerażają.

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018