mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Opony

Opony

Komentujesz opony : wszystko o oponach .

Lepsze opony/nowe/założyć na tył czy przód

Kris54481

Nowicjusz

Miasto: Kołobrzeg

Auto: Ford Mondeo

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-11-21 | 00:23

Witam,mam z pozoru łatwe pytanie.Wczoraj wymieniałem e serwisie opony na zimowe,miałem dwie używane i kupiłem dwie nowe.Pan,który dokonywał wymiany zadał mi pytanie nowe na tył? Zdziwiłem się bardzo,bo wiedziałem od zawsze,że lepsze opony daje się na przód.Pan natomiast twierdził,że był na szkoleniu i wie,że nowe powinny być założone na tył.Dodał także,że jeździł na szkoleniu samochodami i wie,że nowe opony powinny być z tyłu.Ja oczywiście zleciłem założenie nowych opon na przód,ponieważ mam auto z napędem na przednią oś.Co Wy o tym sądzicie?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~xxx

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-11-22 | 21:05

Lepsze opony zawsze dajemy na tylną oś ! ,bez względu czy auto przednio napędowe, tylno czy 4x4.. Ci co się dobrze znają wiedzą o co chodzi, mogę tylko podpowiedzieć ze potwierdzenia szukaj w opisach testów ADAC, albo polecam książkę Sobiesława Zasady !

~damiano

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-24 | 14:17

Daj nowe na lewą stronę i po problemie, będzie Ci trzymał i przód i tył i to z Twojej strony oczywiście. ;-)

Kris54481

Nowicjusz

Miasto: Kołobrzeg

Auto: Ford Mondeo

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-24 | 23:33

Ale śmieszne,długo nad tym myślałeś?

Viktorr

Motomaniak

Miasto: Kutno

Auto: Seat Cordoba

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-02-22 | 19:54

Sprawa zakładanie lepszych na przód wynikała stąd, że kiedyś jeździli kierowcy na dętkowych i do momentu, aż druty wyszły. Utarło się, że bezpieczniej, jeżeli w czasie jazdy złapiesz gumę na tyle, niz na przodzie auta.

~wowa

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-03-05 | 00:23

mam trochę podobny dylemat:
oponiarz twierdzi,że powinienem wymienić letnie opony na nowe-myślałem żeby kupić na razie tylko dwie do tyłu-ale mam napęd 4x4(nie na stałe tylko włączany) więc podobno należy wymieniać wszystkie....
-czy to prawda,czy też mnie chce skasować?
-czy jak kupiłbym tej samej firmy i ten sam model,to wystarczyłyby na razie jednak dwie?

~yeti

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-03-11 | 10:05

odpowiem Ci przykładem,jeżeli będziesz miał gorsze opony na tyle,narażasz się na niebezpieczeństwo przy wyższych prędkościach(poślizg),natomiast jeżeli gorsze będą na przodzie to narażasz się tylko na dyskomfort(np nie wyjedziesz z zaspy).pozdrawiam

boloo

Nowicjusz

Miasto: Pisz

Auto: Chevrolet Kalos

Zgłoś komentarz do moderacji 2017-08-22 | 17:35

starych opon to w ogóle nie ma co zakładać. Przecież można teraz kupić nowe w rozsądnej cenie. Znacie strone tyresinternationalgroup? Ja korzystam z tego sklepu i jestem bardzo zadoolony. Ceny niskie a opony świetne.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018