mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Zaloguj się

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Opony

Opony

Komentujesz opony : wszystko o oponach .

opony zimowe

~sanches

Zgłoś komentarz do moderacji 2017-11-29 | 15:04

Witam jestem młodym człowiekiem jeszcze nie znającym sie na samochodach ale posiadającym małe stare autko, nadchodzi zima a wraz z nia trzeba zmienic opony na zimowe i posiadam tak owe 4 opony ale w jedej poszedl drut jakis wiec musze kupic 2 jakies używane opony 2 dobre maja wymiare 145/80r13 75q i moje pytanie jest takie czy musza to byc opony koniecznie o takich samych parametrach czy moga sie roznic jesli tak to o ile oraz jakie powino byc ciesnienie opon w samochodzie moj samochod to ford fiesta 1.3 50km 96r

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

szymik

Nowicjusz

Miasto: Bielsko-Biała

Auto: BMW Z3

Zgłoś komentarz do moderacji 2017-12-05 | 11:22

Na jednej osi opony powinny być takie same, nie mogą się różnić. Możesz mieć np. z przodu inną markę a z tyłu inną. Ale rozmiarami muszą być takie same.

konradradek81

Nowicjusz

Miasto: Kalisz

Auto: Kia Ceed

Zgłoś komentarz do moderacji 2017-12-07 | 22:08

Kolego na jednej osi musisz mieć ten sam rozmiar i ten sam model opony, rok produkcji na szczęście nie ma znaczenia. Także na aucie możesz mieć dwa komplety opon różnych modeli opon. Inaczej dostaniesz mandat, a co gorsze nie jest to bezpieczne dla samego Ciebie.

~łuki

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-01-26 | 18:44

Ja również kupując opony, nie miałem pojęcia na co zwrócić uwagę i jak je odpowiadnio dobrać. Czasami warto sięgnąć rady u specjalistów. Ja zamawiałem zimówki z logistykaopon.pl, tam eksperci pomogli mi je dobrać. Wszystko działa i śmiga.

~LadneFelgi_pl

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-09-20 | 11:24

Ja akurat jestem zdania, że na dobrych oponach zimowych naprawdę nie ma co oszczędzać bo to kwestia bezpieczeństwa na drodze podczas zimy. Polecam marki premium, dołożyć do opon Continental lub Nokian, warto poszukać w sklepach internetowych gdzie będzie taniej.

~LadneFelgi_pl

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-09-20 | 11:27

Opony zimowe powinny być przede wszystkim wysokiej klasy i jakości, ponieważ chodzi głównie o nasze bezpieczeństwo na drodze. Continental, Nokian- to uznane marki które mogę polecić, wszystko jest kwestią naszego budżetu.

~Krychu25

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-11-09 | 15:58

Witaj. W tym roku też zmieniałem po raz pierwszy. Mam to już za sobą, żeby uniknąć kolejek jak zima zaskoczy ;) Jeśli chodzi o odpowiedni rozmiar to informację znalazłem na naklejce na klapce wlewu paliwa. Polecone mi zostały opony continental - dobra jakość i zawierzyłem specjalistom. Dla pewności sprawdziłem jeszcze jak wypadają w testach https://www.continental-opony.pl/samochod/dlaczego-continental/niezalezne-testy-opon Jeździ się ok, dobrze trzymają nawierzchni.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018