mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Motoryzacja ogólnie

Motoryzacja ogólnie

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Polskie drogi są źle oznakowane

~emilio

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-23 | 12:36

nadmiar znaków to niestety bolączka polskich dróg, ale najgorsze jest to, jak się wzajemnie wykluczają i co wówczas biedny kerowca ma czynić, skąd ma wiedzieć który ze znaków został błędnie umieszczony i jak dochodzić swoich racji w przypadku jakiegoś wypadku spowodowanego jego niewłaściwym zachowaniem na drodze?

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~kto

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-23 | 13:21

Mam dobrą rade. Zaproście drogowców z Niemiec. Niech oni poprawią te oznaczenia. Dobrym przykładem złego oznakowania jest zjazd na autostradę A2 jadąc przez Warszawę. I tak samo mało czytelne oznaczenia zjazdzajac z A2 na S8 do Białegostoku. Nieczytelnie i kierowca nie czuje sie pewnie. a jadac np A2 z Warszawy znaków z odległosciami jak na lekarstwo. Sa moze co 50 km.

~bartek2

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-23 | 22:39

Kierowca może dochodzić swoich praw na podstawie złego oznakowania, ale 90% tego oznakowania nawet na oczy nie widziało, bo na nie nie patrzyli. Odrobina zdrowego rozsądku i patrzenie na znaki, które są, wystarczyłoby żeby uniknąć większości tych wypadków.
A pomyśleć, że w USA mają 8 znaków...

~andy

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-24 | 08:34

więc policja drogowa jak zwykle daje ciała skupiając się na "suszarkach" itp sprzęcie zamist "ścignąć" drogowców aby pousuwali zbędne znaki, uaktualizowali ograniczenia a reklamy przesunęli poza pas drogowy o co najmniej 50m no ale czego się spodziewać po państwie represyjnym...

~ziom

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-24 | 09:13

a to Polska właśnie.. zamiast jakości jest "jakoś" - a potem zdziwienie, że samoloty spadają.. gdyby każdy przyłożył się do swojej roboty, kraj wyglądałby zupełnie inaczej! dodam jeszcze, że każdy drogowiec ma swojego szefa/nadzorcę i co z tego wynika - nic! policja też powinna monitować zauważone nieprawidłowości i nakładać mandaty na drogowców, ale komendant to dobry znajomy burmistrza czy starosty - trzeba sie trzymać razem, prawda?

~jugan

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-24 | 11:11

Najgorzej oznakowane są drogi w dużych miastach,przy skrzyżowaniach drogowskazy nie pokazują najbliższych miast tylko te oddalone o np.200 km i przykładowo jest kierunek Gdańsk lub Warszawa a miasto do którego zmierzamy znajduje się gdzieś po środku i tak naprawdę jedziemy wtedy na oślep i albo pojedziemy w dobrym kierunku albo trzeba później zawracać samochodem osobowym ok ale ciężarowym życzę powodzenia a można dac pod spodem drugi znak np Olsztyn i już mamy lepszą orientację gdzie jechać.

Iza1983

Nowicjusz

Iza1983

Miasto: Świdnica

Auto: Volkswagen Lupo

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-24 | 14:16

Muszę się zgodzić, że nasze drogi nie dość, że są bardzo złej jakości to na dodatek są fatalnie oznakowane. Jakiś czas temu wracał z Gdyni do Warszawy i sugerując się znakami pojechaliśmy w przeciwnym kierunku.

~Piotr

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-27 | 16:46

OZNAKOWANIE JEST TAKŻE MAŁO PRZYJAZNE. Nowym drogom niestety towarzyszy stary zwyczaj braku troski o ułatwienie wyboru właściwych tras. Dlaczego jeżdżąc często drogami naszych zachodnich bliższych i dalszych sąsiadów mamy szansę spokojnej, precyzyjnej nawigacji do celu a w Polsce towarzyszy temu stres oraz uciążliwe i niebezpieczne pomyłki ? Jeśli ja i kilku moich znajomych, mieszkających w W-wie i poruszających się w jej okolicy myliliśmy drogę, to jak bardzo narzekać muszą przyjezdni, nie mówiąc już o obcokrajowcach... Mam niestety przekonanie, że "takich ofiar" jak ja jest dużo, dużo więcej. A wzorce zasad dobrego, przyjaznego oznakowania są tak niedaleko!

Wieszal

Starszy motomaniak

Wieszal

Miasto: Nowy Targ

Auto: Audi A3

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-27 | 22:28

Znak drogowy niemalże na znaku, wiekszość z błędami w ogóle przydało by się zrobić porządek z prawem drogowych ale co się dziwić, jak u nas w biurokracji i w przepisach potrafią tak skuteczniekomplikowac życie, że w głowie się nie mieści.

Sklepmotonet_eu

Młodszy motomaniak

Sklepmotonet_eu

Miasto: Warszawa

Auto: Volkswagen Polo

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-05-22 | 09:53

Trudno nie przyznać racji- znak na znaku które wzajemnie się wykluczają,polskie drogi są wybitnie źle oznakowane i zamiast pomagać to w wielu przypadkach stwarzają po prostu zagrożenie dla kierowców.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019