mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Motoryzacja ogólnie

Motoryzacja ogólnie

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Nowe samochody także biorą olej

~Krzycho

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-07-09 | 08:48

U mnie było tak: Audi a4 2,0 TDI do nowości do ok 100 tyś dolewka 1 l między wymianami co 30 tyś. Potem było trochę mniej ale i tak cały czas coś tam trzeba było dolewać.VW Touran 2,0 TDI od nowości dolewki ok. 1 l między wymianami co 15 tyś. tak do przebiegu 60 tys. Potem już nie. Słyszałem, przy silnikach TSI więcej leje się oleju jak paliwa. Czy to prawda?nWe wszystkich innych samochodach jakie miałem ( łącznie z Maluchem i Polonezem) nie było tego problemu.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~sllawek

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-07-09 | 09:44

I jak zwykle tylko niemiecka motoryzacja dolewa olej reszta nie i znów mit co niemieckie to dobre ha ha trzeba gebelsów pogonic z tym olejem w USA ich pogonili z dolewkami oleju naprawili silniki że nie trzeba dolewać jakoś można tylko trzeba to całe towarzystwo za morde wziąć i zrobić porzadek, jeżdże frnacuzami i od wymiany do wymiany żadnej dolewki pozdrawiam niemiecką motoryzację.

~Olek

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-07-09 | 18:07

Jak pisała nawet niemiecka prasa motoryzacyjna, silniki TSI zrobione zdaje się przed 2011 r. brały dużo oleju.
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/silniki-tsi-biora-olej-problemy-naszych-czytelnikow/zkn4lf

~FC dream

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-02-02 | 18:32

Branie oleju to awaria zawsze i basta no chyba że się ma mazdę z wanklem ale akurat w przypadku mazdy spowodowało to zakończenie montowania wankli Ciekawe czemu w nowych wozidłach nie dzieje się podobnie przecież to nie eko i ble i co tam jeszcze.
Posiadam 2 wiekowe już na dzisiejsze standardy samochody i problem brania czy przybywania oleju nie występuje przebiegi po około 20 tyś rocznie na każe auto. Nie zamienię ich na żadne nowoczesne rdzewiejące dymiące hybrydowo gnojowiczne pierdzidła. Pozdrawiam posiadaczy nowoczesnych korpo eko złomów

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019