mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Motoryzacja ogólnie

Motoryzacja ogólnie

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki

~andi

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-10-23 | 17:10

co oni mają w głowach, dla mnie to za duże ryzyko jezdzenia bez OC, a tym bardziej że mozna ugrać ubezpieczenie w dobrej cenie w Yanosik. Grunt to przepisowo jezdzic

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Online Ekspert Compensa

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-10-24 | 12:32

Dodatkowo, warto też pomyśleć o pełnym pakiecie ubezpieczeń. Na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu. Warto wspomnieć, że assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC.

~Ekspert Ubea.pl

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-10-24 | 14:49

Warto zauważyć, że w przyszłym roku kary za brak OC ponownie wzrosną. Wysokość kary za brak OC samochodu osobowego powyżej 14 dni wyniesie aż 4500 zł. W połączeniu z faktem że kontrole UFG są coraz skuteczniejsze, niekupowanie OC jest naprawdę nieopłacalne.
Katarzyna
ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

~Jacaw

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-10-25 | 08:55

Po pierwsze znów sprawdza się powiedzenie, że są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka. Ubezpieczeni kierowcy powodują zdecydowanie więcej wypadków niż nieubezpieczeni, przy czym odsetek nieubezpieczonych powodujących wypadki jest większy niż u ubezpieczonych - to dwie różne sprawy. Tacy kierowcy spowodowali śmierć 100 osób, a ogólnie w wypadkach w 2017 zginęło ponad 2800 osób. W moim odczuciu nie zostało to właściwie oddane w tym tekście i można po jego przeczytaniu odnieść wrażenie, że ryzyko wypadku z nieubezpieczonym kierowcą jest większe niż z ubezpieczonym, a jest dokładnie odwrotnie.
Po drugie, cały czas nie rozumiem jak to jest, że tylu kierowców nie ma OC. Przecież wiadomo ile jest pojazdów zarejestrowanych, wiadomo też ilu kierowców wykupiło OC, więc tak trudno te dwie bazy ze sobą zestawić ? Owszem, wiem, że mogą być jakieś opóźnienia w przesyłaniu danych, ale to powinien to być promil przypadków.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019