mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Motoryzacja ogólnie

Motoryzacja ogólnie

Komentujesz artykuł z Porady mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?

~alkomat

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-01-10 | 15:00

No proszę. W 2017 r na drogach zginęło około 2500 osób. W wypadkach z udziałem alkoholu 155(!!!) i nie jest powiedziane, że wszystkim byli winni podchmieleni !nA media gęgają tylko o tym. nKiepskie drogi, skandaliczne oznakowanie szczególnie w zakresie ilości i sensowności znaków, że o przejściach dla pieszych (mordowniach) nie wspomnę, bo trzeba być wyjątkowym durniem by wtłaczać w głowy pieszych, że są panami jezdni. Do tego oczywiście chamstwo i brawura, no ale oprócz radaru w krzakach czy na słupku komu chciałoby się uganiać za bandytami (no chyba, że wypasioną beemką) ?nOto Państwo ! Bez podziału na opcje !!!!!!

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Roger

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-17 | 16:34

Od tego czy to dużo czy mało zawsze powinien decydować alkomat, a nie nasze samopoczucie czy widzimisię. Każdy inaczej reaguje, wolniej lub szybciej 'spala" procenty itd. Ja jak mam wątpliwości czy mogę już jechać po wcześniej wypiłem np piwo czy lampkę wina to badam się alkomatem. Mam swojego alkohita X5 już kilka lat i zawsze mogę na nim polegać w tym temacie.

~Swoboda

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-19 | 11:19

Tak, ale alkohol znacznie zwiększa ryzyko wypadku. Z drugiej strony coraz częściej pijani kierowcy są wyłapywani, zanim dojdzie do wypadku. Tak jak poniżej napisał Roger, dobry alkomat i wiesz, kiedy możesz usiąść za kierownicą. Jeżeli ktoś jest mocno pijany, to liczy się przede wszystkim rozsądek innych osób w pobliżu, które powstrzymają delikwenta.

~Pewne-Czesci.sstore.pl

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-22 | 14:50

Zgadza się, tutaj żaden alkohol nie wchodzi w grę jeżeli planujemy siadać za kierownicą, wtedy po prostu nie pijemy i już. Polecam też zawsze miec przy sobie alkomat tak na wszelki wypadek jeżeli nie jesteśmy pewni swojego stanu trzeźwości.

Pewne-Czesci.sstore.pl

~buchalik

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-05-26 | 22:51

alkomat to dobre rozwiązanie. Powiedzmy idziemy na wesele. Rano wstajemy i mamy pewność że możemy wracać do domu?? Nie. Dzięki alkomatowi można się sprawdzić. Byłem ostatnio na weselu i kto chciał mógł dmuchnąć w alkomat alkohit który miał lejek. Pan młody zapewnił takie urządzenie.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019