mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Motoryzacja ogólnie

Motoryzacja ogólnie

auto na abonament - opinie

~nieznamsienaautach

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-07-05 | 12:06

Witam,nZnudzony ponadrocznym szukaniem auta dla siebie (do 25 tys.) dostrzegłem możliwość wynajmu długoterminowego auta. Mam konkretną ofertę. Jest to normalne miejskie autko (czyli do tego do czego głównie mi posłuży), z silnikiem 1.6 w racie 950 zł na miesiąc. Umowa na rok.nnDodzwoniłem się zapytać o szczegóły, okazuje się, że jest dobrze, choć nie do końca.nAuto ma AC/OC. Nie trzeba za nie dopłacać.nSerwis wliczony w cenę.nRejestracja wliczona w cenę.nAuto zastępcze w razie poważniejszych usterek.nBrak opłaty wstępnej.n15 tys. ograniczenia przez rok. Za przekroczenie jakieś groszowe kwoty od kilometra.nnWszystko fajnie, ale jedno pytanie zmieniło wszystko. Zapytałem o to czy jak będą na aucie jakieś rysy od parkowania, otarcia czy coś to okazuje się, że wtedy oni będą dochodzić czy to ja zrobiłem czy ktoś... Zapytałem czy AC tego nie pokrywa to dowiedziałem się, że "różnie może być". Aha. No i teraz powiem, że mój zapał trochę ostygł.nCzytałem trochę o tym i dowiedziałem się, że właśnie na takich rzeczach jak ryski, otarcia takie firmy wypożyczające auta zarabiają. Za nadmierną eksploatację również. Dziwne trochę, że AC tego może nie ogarniać . Jak to w ogóle możliwe?nnGeneralnie plan był taki, żeby sobie wypożyczyć to auto na rok, a w międzyczasie dalej szukać używanego i po roku albo wcześniej nabyć swoje (pewnie gorsze) autko. Oczywiście, zakładam, że będzie mi się chciało i po drodze to auto mnie tak nie rozpieści, że nie będę już chciał się z nim rozstawać...nJuż miałem brać, ale ta informacja była dla mnie jak czerwony znak STOP.nnCo o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenia z autami na abonament?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

marko1

Motoryzacyjny ekspert

marko1

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Opel Crossland X

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-07-05 | 12:45

Nie dziwię się z tym AC, jeżeli auto zostanie zadrapane, zarysowane czy uczestniczyło w zdarzeniu a sprawca jest znany to pójdzie z jego OC. Jeżeli nie znasz sprawcy to idzie to z twojego AC czyli wypożyczalni. A co za tym idzie AC w przyszłym roku ubezpieczeniowym ubezpieczenie AC wzrasta. Jeżeli była ochrona zniżek (proszę zapytać wypożyczalni) to nie ale tylko do pierwszego zdarzenia.

~lob

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-07-09 | 12:22

Na czymś muszą zarabiać, b nie wypożyczają aut z dobrego serca. Ja jakbym miał taki budżet to bym jednak własne sobie kupil. Takiego yarisa II chociażby , mało pali i wygrywa rankingi niezawodności. W sumie nieżle jak nie potrzebuje się dużego auta

~Sylwek

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-09-20 | 15:57

Hm, w sumie dziwne co piszesz. Przez ostatni rok jeździłem Fiatem 500 w abonamencie z Master1. Umowa kończyła mi się miesiąc temu i auto zdałem bez żadnego problemu. Nie miało co prawda żadnych otarć, itp. ale tez nie robili jakiegoś ogromnego dochodzenia w tej sprawie. Wiadomo, jakby chcieli to coś na pewno by znaleźli. Dlatego myślę, że to może też zależeć od firmy, w której bierzesz takie auto w abonamencie.

~Radek

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-09-25 | 16:26

ja też mogę polecić Master1 jak coś. Ja co prawda leasinguje u nich auto, ale jest to już drugi model. Przy zdawaniu pierwszego nie robili żadnych problemów. Nie ma o co się do nich przyczepić. Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ich ofertę, tym bardziej, że mają naprawdę spory wybór aut.

~Radek

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-09-25 | 16:26

ja też mogę polecić Master1 jak coś. Ja co prawda leasinguje u nich auto, ale jest to już drugi model. Przy zdawaniu pierwszego nie robili żadnych problemów. Nie ma o co się do nich przyczepić. Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ich ofertę, tym bardziej, że mają naprawdę spory wybór aut.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019