mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Motoryzacja ogólnie

Motoryzacja ogólnie

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Elektryczne auta - co i kiedy?

~Hirek

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-18 | 21:42

Może i najbliższa ale w Polsce to chyba dopiero za 10 lat. Jak na razie nie ma żadnej infrastruktury pod takie samochody. Chce zmienić samochód ale na pewno nie na elektryczny raczej diesla. Najlepiej 2 letni. Cena też się trzyma więc wypadnie kredyt. Czy dostanę na pełną wartość samochodu czy muszę mieć wkład własny?
Gdzie najlepiej o kredyt na używane auto?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~marcin

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-19 | 09:11

A ja się pytam, czy w związku z tym że będzie to super ekologiczne auto, będę miał jakąkolwiek ulgę?? Bo nic się o tym u nas nie mówi, a ceny takich aut są jednak wysokie (Nissan Leaf ok. 30 tys. euro). Więc kto to będzie kupować???????

~Zenon

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-20 | 13:54

Tak, tak Hirek - kupuj diesla, na kredyt. Świetny pomysł. Mam nadzieję, że dzadzą Ci kredyt 150% wartości auta, bo jak pierdyknie dwumasa, wtryski czy sprężarka to się spocisz słysząc cenę za części zamienne :D Pewnie jesteś jeszcze kierowcą, który jeździ 1000 km miesięcznie i cieszy się jakie to oszczędności poczynił kupując diesla :D Diesel nie traci na wartości tak bardzo? Myślę, że traci tyle samo, ale skoro cena zakupu była 20% wyższa to i cena "z drugiej ręki" będzie wyższa. Kiepskie diesle kosztują nawet taniej od benzyniaków, chyba że właściciel poczynił inwestycję w regenerację swojego sztrucla i teraz chce zarobić na tejże inwestycji ;)

~Lolek

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-20 | 13:56

a ja chcę elektryczny! i chcę ulgę podatkową za niezasyfianie środowiska, która dodatkowo zbilansuje różnicę w kosztach zakupu samochodu (30 tysięcy Euro to sporo jak za przeciętny samochód).

~nbs

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-06-07 | 19:09

Już nie mogę się doczekać. Mam nadzieje ze władze mnie chodz raz miło zaskoczą i będa spore ulgi dla tych aut. A infrastrukturą się nie przejmuje, wszak gniazdko w domu mam.

~johny

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-05-21 | 02:38

Producenci nie śpieszą się z wprowadzaniem aut elektrycznych ponieważ ich głównym mankamentem na dzień dzisiejszy ich 'bateria. Bo kto kupi auto które przejedzie na jednym ładowaniu 200 km a potem ładuje się kilkanaście godzin. Można nim jedynie jeździć do pracy i z powrotem.
Od ładnych kilku lat największym mankamentem branży elektronicznej jest stworzenie akumulatorów które będą działać kilka a nawet kilkanaście razy dłużej, a przy tym ich ładowanie będzie skrócone conajmniej kilka razy. Według prognoz takie 'baterie'(nanobaterie) powstaną najwcześniej za kiilka lat (teraz są w fazie testów). Dopiero wtedy znajdą się osoby które zechcą coś takiego kupić. W chwili obecnej auta elektryczne mozna traktować jako ciekawostke.

rysiu_krzysiu

Nowicjusz

rysiu_krzysiu

Miasto: Warszawa

Auto: Ford Mondeo

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-05-22 | 23:54

A w wawie są takie punkty rwe, darmowe w dodatku. Pisali o nich że ładowanie trwa tam jakąś godzinę (ale nie wiem jak to w praktyce wygląda). Pewno jeszcze długo się nie będzie opłacać prywatnego samochodu na elektryka zamieniać, ale przy firmowych flotach może się to zacząć sprawdzać.

kosmoss

Motoryzacyjny ekspert

kosmoss

Miasto: Warszawa

Auto: Ford Focus

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-05-30 | 19:06

Takie czasy nastały i trzeba przejść do porządku dziennego, że na przykładzie modelu Volvo C30 chociażby , część kierowców wybierze benzynę , czy diesla, ale część czeka już na wersję z napędem elektrycznym.

~FrankWilliams

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-05-30 | 23:18

rzeczywiście zainteresowanie elektryczną wersją C30 jest dość duże, ale niektórzy czekają z większym zniecierpliwieniem na V60 Plug-In

ddeenniiss

Nowicjusz

ddeenniiss

Miasto: Płońsk

Auto: Audi A4

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-06-14 | 18:42

Ja jestem bardzo ciekawy jak po 1-2 latach wypowiedzą się taksówkarze jeżdżący hybrydami Toyoty... Ale rozumiem, że mowa tu o autach elektrycznych a nie hybrydach...

Na dzień dzisiejszy, strzałem w dziesiątkę może okazać się OPEL AMPERA. Auto wygląda świetnie (poza niezbyt ładnymi i słabo złożonymi elementami plastikowymi poprawiające aerodynamike :) nakładki na felgi - taandeta) Wnętrze bajka, baardzo ładne, nowoczesne, o niebo lepsze wyświetlacze do audio/navi jak w Insignii. Oczywiście będą i tacy, co będą narzekać, że to tylko OPEL lub na małą ilość miejsca. Ale ma dzień dzisiejszy gdybym miał do wyboru Lexa ct200h (hybryda), a Ampere, bez zastanowienia wybrałbym Opla. No i możliwość przejechania 60 km tylko "w prądzie" to już coś....

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018