mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Volvo XC60

Twój samochód - Volvo XC60

Pedestrian Detection

~Volvo_user

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-15 | 20:23

Witam.
Mam do odbioru XC60 w kwietniu. Ostatnio przeczytałem, że od listopada 2010 będzie dodana funkcja wykrywania pieszych, czyli PEDESTRIAN DETECTION. W momencie składania zamówienia na samochod tej informacji jeszcze nie było. Na stronie polskiej Volvo nadal nie ma informacji o dostępności tego systemu. W salonie też nie mają potwierdzonych informacji na ten temat.
Tutaj jest link do tego artykułu:
volvocars.com/intl/all-cars/volvo-v60/tools/pages/v60_news.aspx?itemid=229

Zastanawiam się, czy będę ten system miał w swoim modelu(Zakupiony pakiet bezpieczeństwo aktywne). Co o tym sądzicie?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

kosmoss

Motoryzacyjny ekspert

kosmoss

Miasto: Warszawa

Auto: Ford Focus

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-28 | 20:26

Moim zdaniem powinieneś mieć, choć trochę za mało informacji podałeś, najprościej będzie sie dowiedzieć bezpośrednio w miejscu zakupu auta. Sam system jest dostępny także w S60, czy V60 nowym.

~fanxc60

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-02-23 | 22:09

Czegoś tu nie kapuję
Odbierasz i nie wiesz co????
Przecież dostałeś pełną specyfikację.

Ja odbierałem w grudniu i w opcji mogłem mieć, nie tylko to, ale zjazd z pasa, wykrywanie motocyklistów, ale uznałem to za zbędne a wręcz w niektórych momentach niebezpiecznie, po jakimś czasie mógłbym uznać, że samochód ma myśleć za mnie a wtedy do tragedii tylko krok
Uznałem, że to ja muszę prowadzić i myśleć, 8 tysięcy nie robiło różnicy, wystarczy, że będziesz miał city safety, które raz mi zadziałało, bo uznało, że ja się zagapiłem, zbytek łaski
Tym bardziej, że jak sobie podłączysz telefon to już nic ci w prowadzeniu nie przeszkodzi

kosmoss

Motoryzacyjny ekspert

kosmoss

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-21 | 19:20

Wiesz to nie do końca tak jest, te systemy nie są po to żeby wyłączały myślenie i zastępowały kierowce, mają pomagać i wspierać, kiedy czynnik ludzki zawiedzie.

~Robgo

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-09-12 | 08:47

Minęło trochę czasu widzę ale zabiorę głos. Odebrałem xc60 w grudniu 2010 - czyli po licie. Mam duży ekran i brak "budki" - jednym słowej jak w s60. Do dziś mimo wielokrotnych prób dowiedzenia się nie wiem czy mam systemem wykrywania pieszych. Albo inaczej - serwis twierdzi że nie mam, ale auto reakuje na pieszych - mam komunikat. Nie reaguje na kosz na śmieci albo inną przeszkodę. Szczególnie widoczne jest to gdy jadę uliczką osiedlową, która skręca a o chodniku idądzie. Jest wtedy taki moment kiedy auto jedzie wprost na nich zanim wykonam skręt. I wtedy erzeszczy i miga jak cholera. A jak w takiej samej sytuacji stoi kosz na śmieci albo latarnia to jest cisza. Dlatego uważam że coś mam a oni mówią że nie ale wyjaśnić takiego działania nie potrafią. Więc nie dziwi mnie, ktoś zamówił auto i też nie wie co ma. Bo ja nie wiem do dzisiaj.

kosmoss

Motoryzacyjny ekspert

kosmoss

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-09-24 | 12:28

Dziwna kwestia. Spróbuj może w inny ASO się czegoś dowiedzieć, bo Pedestrian Detection abo się ma albo nie ma, nie ma opcji pośredniej.

~Mr White

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-09-30 | 18:02

może chodzi o inny system, ale nie wiem co może przypominać pedestrian detection

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018