mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Volvo XC60

Twój samochód - Volvo XC60

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Volvo XC60: Premium-kompakt-SUV

kosmoss

Motoryzacyjny ekspert

kosmoss

Miasto: Warszawa

Auto: Ford Focus

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-12-07 | 14:18

Miałem okazję przez weekend pojeździć wersją R-Design, wrażenia z jazdy znakomite, a jeśli chodzi o wygląd to jak dla mnie najładniejsze nadwozie w tej klasie.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

volken

Nowicjusz

volken

Miasto: Bydgoszcz

Auto: Volvo V40

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-12-08 | 10:07

XC60 doskonale sprawdza się w każdych warunkach drogowych. Auto godne polecenia.

arch

Nowicjusz

arch

Miasto: Pruszków

Auto: Volvo XC60

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-12-09 | 08:15

Miło, że chwalisz samochód, którym jeżdżę już ponad miesiąc. W tym krótkim czasie miały miejsce 2 zjawiska, nieznane mi wcześniej podczas 20-to letniej przygody z autami starymi i nowymi. Przebieg mojego samochodu ok. 6000km z czego 4000km nabił dealer, używając go jako demo. W ciągu ostatniego miesiąca 1) ubyło płynu chłodzącego (w życiu nie dolewałem w innych samochodach) 2) zapchał się filtr cząstek stałych, w wyniku czego "przybyło" oleju, czyli został rozcieńczony. Ad. 1) serwis nie widzi problemu - dolał pan i jest OK, ad. 2) zmieniono software zgodnie z zaleceniem producenta. To tak, jakby zmienić termometr, który pokazywał gorączkę na jakiś z inną skalą albo inną czułością. Coraz bardziej żałuję, ze nie kupiłem (a rozważałem) KIA sportage, najbardziej wypasiona wersja kosztowała 119 tys. Za moje Volvo XC60 zapłaciłem 200 tys. KIA ma 7 lat gwarancji (moja żona jeździ prawie 5 lat bez awarii) a Volvo daje gwarancję na 2 lata. Potem można przedłużyć, płacąc za rok ponad 1900zł. Co do jazdy - jest OK. Szkoda, że ON drożeje..... :(

volken

Nowicjusz

volken

Miasto: Bydgoszcz

Auto: Volvo V40

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-12-20 | 12:26

Apropos wgrywania nowego softu - Aktualnie w akcji Serwis 2.0 jest to darmowe w ASO.

~Mr White

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-12-30 | 03:03

... dodatkowo w ramach tej oferty dostajesz jeszcze assistance na rok

~Kris

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-12-30 | 10:57

Czesc,
A ja jestem uzytkownikiem od ponad roku, czyli najnowszej wersji nie widzialem. Ale na codzien jezdze Volvo i innym SUVem. Jesli chodzi o jakosc wykonczenia bez dwoch zdan Volvo bije na glowe innego, ale na kopnym sniegu, lodzie czy blocie inny jest o wiele lepszy. W trasie podobnie ale to Volvo dwa razy wracalo do domu na lawecie... Raz padlo cos w instalacji elektrycznej, drugi raz filtr DPD... Obecny przebieg - dobijamy do 80 tys, ale ile razy ostatnio wybieram sie w dluzsza trase niekoniecznie cala po asfalcie zaczynam ie mocno niepokoic...

kosmoss

Motoryzacyjny ekspert

kosmoss

Miasto: Warszawa

Auto: Ford Focus

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-01-08 | 14:07

Dziwne, bo właśnie SUVy Volvo , czyli XC60 , czy XC90 cieszą się dobrą opinią, także jeśli chodzi o warunki drogowe również jazdę w ekstremalnych warunkach. Dodatkowo w tej chwili XC90 jest oferowane w wyposażeniu Summum w cenie Momentum.

~Marek

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-01-13 | 07:57

Jestem posiadaczem najnowszej wersji XC60 od 7 miesięcy. Przejechałem w tym czasie trochę ponad 10 tyś km. W takcie siedmiu miesięcy 6 razy musiałem odwiedzać stację serwisową. A to komputer pokładowy pokazuje, że jest jakaś usterka silnika a to nie działa Webasto to znowu mimmo zapiętych pasów sygnał akustyczny wyje itp. Powiem, nie tego spodziewałem się po marce Volwo i jej produktach. W dawnych czasach Fiat był mniej awaryjny. Poza tym informacje producenta o zużyciu paliwa to kosmos w stosunku do faktycznego spalania. Różnice sięgają 3 - 4 litrów na 100 km.

~FrankWilliams

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-01-30 | 20:43

Teraz samochody są mniej trwałe niz kiedyś i niezależnie od marki - zawsze pojawi się kilka rzeczy przez które trzeba bedzie odwiedzić serwis... bo na serwisach producenci zarabiają, więc w obecnychj czasach równie istotne jak zaufanie do marki jest sprawny serwis i obsługa klienta. Tak żeby naprawa nie trwała zbyt długo a dodatkowo oferowali nam różne promocje/rabaty

~fgsdg

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-17 | 14:34

Filtr DPF pada w Volvo tak jak i w innych autach od długiej jazdy miejskiej, w moim XC90 D5 mam prawie 200 tys.km i nie miałem nigdy problemów z DPF, ale jeżdżę ok. 30 tys.km rocznie z czego większość w trasie. W Volvo nawet w instrukcji obsługi jest wyraźnie napisane, że autem raz na kilka tys.km powinno się "przejechać" z prędkością zbliżoną do maksymalnej :)

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020