mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Alfa Romeo GT

Twój samochód - Alfa Romeo GT

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Alfa Romeo GT Q2: Połykacz zakrętów

~carlo rossi

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-11 | 08:57

muuuaaaah! :* bellisima. pozdraviam vshystk`ich ALFISTII

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~nj

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-11 | 19:38

Zgadzam się w 100% z przedmówcą i również pozdrawiam :D

~mrutyna

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-12 | 13:48

Alfa rządzi :D

~niewiarek

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-12 | 19:35

Dobrze że są takie rozwiązania jak Q2, jeszcze lepsze Q4, ale ten komentarz.... Proszę, nie, ... jakie "pokonywanie zakrętu z większą szybkością"? Rozumiem, że "lepiej przyspiesza także w trakcie skręcania", to tak. Ale szybsze pokonywanie zakrętów? Nie rozumiem i proszę kogoś życzliwego o fachowe wytłumaczenie.
A
PS: Już kiedyś, przy okazji innego artykułu o Q2 (tam ktoś pisał o "większym bezpieczeństwie"), o to pytałem. Jednak nikt nie znalazł się chętny do wytłumaczenia.

~master of dizaster

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-12 | 20:38

no kolego niewiarku bardzo prosty rachunek. majac alfe GT, bez systemu Q2, ceteris paribus, graniczna predkoscia wejscia w sliski zakret bez wypadniecia z niego przez podsterwnosc to 50 km/h. teraz wyobraz sobie ze masz alfe GT Q2 i w ten sam zakret wchodzisz 65, a wychodzisz jeszcze szybciej. mam alfe 147 z torsenem zeby nie bylo, ze jestem goloslowny. pozdrowerek dla alfistow!

~Alfista

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-12 | 22:20

Forza Alfa!

~stefano

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-13 | 09:42

la bella

~niewiarek

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-13 | 19:35

Master of.... ! Dziekuję Ci za odpowiedź, ale jest niepełna.
Jeśli wchodzisz w zakręt Alfą Q2 z prędkością 65, to Alfą bez Q2, ale z takim samym zawieszeniem, oponami, itd. też możesz wejść z prędkością 65 (bo niby co zmienia się dla praw fizyki). Masz rację, że wyjście z zakrętu może być inne (jeśli można na nim przyspieszać lub nie i jak efektywnie). Ale wejście będzie taki samo. Czy ktoś ma jakieś wytłumaczenie dla tego "magicznego" wejścia w zakręt?

~master of

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-02-15 | 01:47

to ja nie wiem juz o co ci chodzi. chyba nikt nie odpowie ci na to pytanie

~ojf

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-03-31 | 01:52

Fantastyczne auto. Lepsze niz TT czy C70. Zadne z nich nie potrafi wywolac takich emocji. Tylko ten diesel... W ofercie polskiej jest tez benzyna 2.0 JTS, a to chyba najbardziej udany alfowski silnik. Dzwiekowo blisko V6, dynamika swieta. To bylby moj wybor gdybym obecnie mial wydac 140 tysiaczkow:)

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019