mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Audi A3

Twój samochód - Audi A3

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Audi A3: Za, a nawet przeciw

~gościu

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-20 | 00:30

ok może i wygląd nie jest rewelacyjny, ale poza tym to klasa prima sort, choć ja bym chyba wybrał nową A klasę, na bank nie jedynkę Bmw

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~bobik

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-20 | 10:21

a Polacy i tak kupią octavie, ewentualnie rapida

~richard

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-20 | 12:03

to ja już wolę hyundaia albo nawet kię niż skody.....................................

~kult

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-20 | 12:18

jak dla mnie to że "nowa" Audi A3 jest niemal identyczne jak stare, to nie zarzut, w końcu auto nie jest jakieś szkaradne, ale większość osób, chcących je kupić, zastanowi się trzy razy, po co "nowe" skoro stare jest identyczne. tak więc będzie to typowy strzał w stopę bądź kolano w wykonaniu audi

~zzxx

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-20 | 21:46

Audi przestało wzbudzać emocje. N-ta mutacja tego samego samochodu już nudzi. Te same silniki, te same skrzynie, za wszystko dopłaty, a pod spodem Golf. Jakie by to nie było premium, to jednak czegoś mi brak.
Ostatnie oględziny A klasy - porażka. Małe, ciasne, a materiały zdecydowanie gorsze niż w Hyundaiu i30 (oczywiście nowym). Gdzie tu szukać klasy premium? Chyba tylko w cenniku. Za to Mercedes zdecydowanie wygląda - kusi, jest drapieżny, tego od dawna brakowało!

~sdf

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-21 | 15:18

zzxx, co ty wypisujesz? Silnik 180KM jest zupełnie nowy w gamie, nie było go jak dotąd w żadnym innym aucie VAG. Z innych nowinek jest bardzo dobry system multimedialny z navi i internetem (bookowanie hoteli czy oglądanie fot na google earth w czasie jazdy, informacje o ruchu z Google Maps uwzględniane w planowaniu tras przejazdów, etc).

Wnętrze jest całkowicie przeprojektowane i choć nie ma natłoku świecidełek, to materiały są topowe, a styl bardzo 'classy'.
Ergonomia i komfort są super, da się też ostrzej pojeździć, szczególnie jak weźmiesz S-tronic i quattro.

Czy A3 jest lepsze od Merca A to nie będę osądzał, bo mercem nie jeździłem, natomiast porównania do marek innych niż Merc i BMW są nie na miejscu... To zupełnie nie ta półka. Oczywiście jak szukasz auta za 70-80 tysi, to lepiej kup Hyundaia czy Aurisa.
Marki premium mają to do siebie, że oferta skonstruowana jest nieco inaczej, niż w przypadku aut 'radio i klimatyzacja w najniższej cenie'. Jak kupujesz marynarkę Bossa za 2000zł, to przecież nie zastanawiasz się, czy ma więcej guzików niż 'Noname' za 3 stówy.

Istotnie w A3 sporo techniki pochodzi z Golfa, tyle że golf to czołówka kompaktów. Mamy więc niby-Golfa, który jest lepiej wykończony i ma znacznie dłuższą listę opcji. Owszem, nie jest tanio - ale nigdy tanio nie było i nie będzie, bo nie o to tu chodzi.

~gogo70k

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-06 | 15:11

Ale po co wywalać 120 tyś na a3 180ps skoro ten sam silnik mamy dostępny za 82tys w octawi 3 ??? chyba że razi cię znaczek Skoda na masce,,,mnie akurat nie<>jak dla mnie cenniki Audi/Bmw/Mercedes to przesada o jakieś 30% zwłaszcza to dotyczy modeli CLA,Beta serii 3 i audi Q3/Q5 kpina i zdzierstwo w biały dzień!
jeśli już miałbym napisać o A3 i jego konkurencji czyli Bmw1<>A-klasa to jednak bym się zdecydował na mercedesa,ktos tam pisał że A-klasa ciasna,,to sobie zagość w becie jedynce :) dla mnie audi ma jedną wadę nie ważne czy do A3,4,5,6--- a mianowicie ohydna wygoda dla kierowcy,,,jak w puszce na sardynki-okropnie zabudowane fotele kierowcy i pasażera które sprawiają,że nie można tam zająć wygodnej pozycji no i podstawowe wersje siedzeń mają za krótkie siedziska.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020