mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Audi A5

Twój samochód - Audi A5

Bierze olej, zapóżne wysprzęglania

~Magi

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-11-01 | 18:03

Witam.
W sierpniu 2010 kupiłam nową A5 Sportback 2.0 TFSI Stronic quattro. Po przejechaniu 1700 km okazało się, ze auto spaliło co najmniej 1 litr oleju, skorzystałam z gwarancji mobilości audi i serwis przyjechał do domu i dolał 1 litr oleju. Po przejechaniu kolejnych 200 km pojechałam na sprawdzenie poziomu oleju w serwisie i okazało się że jest poziom minimum znowu, zatem dolali mi 1,4 litra oleju(do poziomu maksimum). Na serwisie wymyślili sobie ze przeprowadza test ile bierze oleju na 1000 km. Mam przejechane już z 700 km i czujnik pokazuje, że jest trochę mniej niż połowa. Czy ktoś wie co to może być?
Jest jeszcze drugi problem: |Mianowicie zatrzymując się odnosi się wrażenia jakby auto miało zgasnąć. W serwisie powiedzieli, że auto za późno wysprzęgla się i że producent wie o tym i pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Czy w takim razie mogę reklamować auto i żądać wymiany na nowe, skoro w serwisie nie wiedzą jak usunąć obie usterki? Co w przypadku kiedy auto jest w leasingu?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Jarek

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-27 | 13:10

mam ten sam problem co Pani z olejem i ze skrzynią biegów. Jak sobie Pani z tym poradziła? Czy mogę prosić o jakieś szczegółowe informacje na ten temat. Pozdrawiam Jarek

~Luk

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-10-04 | 22:03

Mam to samo. Drgania przy niskich obrotach. Będę wdzięczny za informację odnośnie tego, jak poradziliście sobie Państwo z tymi usterkami.

~zibi

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-02-09 | 21:16

u mnie to samo. Znajomy kupił a5 pół roku przed moim zakupem i po roku wymienili mu silnik. W moim autku jest zużycie l/ km, trzeba pomęczyć servis, zrobić kilka testów na spalanie oleju i godzą się na wymianę silnika, lub na naprawę, przy takim zużyciu producent dopuszcza możliwość naprawy. podobno 2L silniki tak mają.

~zawiedziony

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-04 | 18:24

Potwierdzam miałem a4 2.0 TFSI 211KM od pierwszego właściciela silnik spalał olej 1L. na 1000km. Fachowcy powiedzieli że tylko remont silnika tłoki pierścienie ,szlifowanie głowicy koszt ok 10 000zł. Ponieważ samochód nie był już na gwarancji musiałem sprzedać. Po za braniem oleju nie było żanych innych problemów ale to był manual. Warto poszukać w internecie jest wiele artykułów na ten temat http://www.spalaczbenzyny.pl/olej-i-jego-spalanie-w-silniku-audi-20-tfsi
Jak macie na gwarancji to cisnąć zrobią remont na własny koszt.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2022