mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Chevrolet Camaro

Twój samochód - Chevrolet Camaro

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Chevrolet Camaro: Superbohater

~Camaro fan

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-11-15 | 13:52

Panie 'redaktorze' sugeruję aby Pan jeszcze raz przeczytał co Pan napisał (albo wkleił) i poprawił te bzdury.
W Polsce oferowane są tylko wersje 2SS. Nie ma najtańszych V6.
Silnik V6 nie ma 426 koni i pojemności 6,2 litra.
Geeezzz...

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~raiders z ciemnogrodu

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-11-15 | 15:56

ten redaktorek to pewnie przyszedł z "gazety wybiórczej" bo tak się rozpędził w kłamaniu że nawet tu się jeszcze nie zatrzymał

~Tad.

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-12-16 | 21:26

Napisano powyżej ,że Camaro zbudowano na bazie Firebird (?). Tzn. co , p. redaktorze , jest na bazie Pontiaca, którego już nie ma na rynku. Maska , silnik ,zawieszenie ? A może klamki ,lusterka ?
Pierwsze słyszę ,że Chevrolet buduje swoje auta na bazie Pontiaca. Nie zapędził się Pan emocjonalnie po przejażdżce prawdziwym amerykańskim autem ? 8- cylindrowym ?
Chevrolet od samego początku produkcji szczycił się swoimi potężnymi silnikami 8- cylindrowymi !!! To były rakiety w tamtych czasach.
W latach 60 -tych p.redaktorze , młodzież amerykańska oszalała na punkcie Chevroletów i osiągów tych aut. Wtedy każdy chłopak musiał zaszpanować przed dziewczyną Chevroletem ojca.
Chevy i "rock and roll" to były najlepsze czasy w dziejach USA . No cóż ,było minęło.

~świetnie, ale

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-19 | 06:42

do Pana Tad.: a może by tak czytać ze zrozumieniem? Mowa tam była o historii tego samochodu - w latach 60 jego konstrukcja była bazowana na Pontiacu Firebird (co, oczywiście, nie znaczy, że modelu współczesnego, tj. od roku 2010!).
Poza tym, skupiając się na wyjątkowości tego samochodu w latach 60 w kategorii "Muscle" zapomina Pan chyba, że trochę wcześniej były auta takie, jak: Pontiac GTO (generacje 1964, '65, '66 itd.), Plymouth Belvedere/GTX, Plymouth Barracuda (potem jako 'Cuda), Plymouth Roadrunner, żeby nie wymieniać już Dodge Charger, Dodge Dart czy AMC Javelin, AMX itd. I one wszystkie były hitami w drugiej połowie lat 60, potem stały się "kultowe" - i do dziś tak jest, a może nawet bardziej...

marko1

Motoryzacyjny ekspert

marko1

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Opel Crossland X

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-19 | 07:59

Panowie niema o co szat rozdzierać, źródła mówią że Pontiac Firebird został zbudowany na platformie Chevroleta Camaro i był produkowany od 1967 do 2002 roku. Firebird został wprowadzony na rynek w tym samym roku co Chevrolet Camaro. Coupe z tylnym napędem przyczyniło się do wykreowania sportowego wizerunku marki Pontiac. Do rozpędzania Firebirda zaprzęgnięto sześcio- i ośmiocylindrowe silniki o pojemnościach dochodzących do 7,5 litra.
Nazywany również "Ognistym ptakiem" był jednym z najbardziej charakterystycznych amerykańskich samochodów sportowych. Powstały cztery generacje Firebirda. W 2004 roku auto zostało zastąpione przez model GTO.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019