mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Chevrolet Evanda

Twój samochód - Chevrolet Evanda

opinia: Evanda 2004 2.3l 131km manual benzyna/lpg

~Derrax

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-03-15 | 15:52

posiadam evande 2.3 litra benzyna/lpg. W benzynie to prawda, spalanie straszne, około 13-15litrów/100km na mieście. W gazie przy ekonomicznej jeździe (instalacja NECAM) spalanie na mieście wynosi u mnie około 11-12litrów i około 9-10 na trasie. Także, w gazie autko wychodzi bardzo ekonomicznie 30-35zł/100km. Utraty mocy nie zauważyłem w odniesieniu benzyna/lpg. Ładnie się zbiera i lubi być przetrzymywana na wyższych obrotach 3-4tys. Na niższych nie czuć w pełni potencjału silnika ale nie można też powiedzieć, że się ciągnie.

Opnie o niewygodnym i niewyprofilowanym fotelu to moim zdaniem brednie. Auto jest bardzo wygodne i przemyślanie została zaprojektowana duża przestrzeń. Wiele razy czytałem opinie: fotele nie są wyprofilowane, są płaskie, brak bocznych profili, lata się na lewo i prawo, nic nie trzyma w fotelu. Kolejne brednie, Fotele posiadają boczne profile zapewniając wygodną jazdę, jasne,że w porównaniu do niektórych aut w których dosłownie wpada się w fotel który ściśle nas obejmuje, evanda pokazuje prostote, ale nie zaniedbanie i niedopracowanie.

Złą opinią cieszą się też cytuję ,,tandetne plastiki imitujące drewno". Tu sprostowanie, pierwsze wejście do auta,wpadło mi to w oczy,ale nie raziło,było całkiem ok,po paru km nawet mi przypadły do gustu.

Cena za auto nie jest wygórowana. 8latek w gazie z przebiegiem 145-150tys km trafił mi się za 11tysięcy z zadbaną blacharką i estetycznym wnętrzem.

Elektrochromatyczne lusterko wsteczne jest świetnym dodatkiem do wyposażenia. Spora ilość schowków i dzielona tylna kanapa pozwalają na znalezienie miejsca dla wszystkich niezbędnych przedmiotów.

Bagażnik jest pojemny mimo iż butla lpg mieści się w zapasie. Minusem są tu uchwyty klapy bagażnika które chowają się do środka zabierając sporo miejsca.

Mimo swoich dużych gabarytów ma mały promień skrętu. Ładnie się prowadzi, a zawieszenie mocno wygłusza nierówności nawierzchni. Są one wyczuwalne ale pasażerami nie rzuca na boki.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

markomarek

Nowicjusz

markomarek

Miasto: Sosnowiec

Auto: Chevrolet Evanda

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-13 | 19:46

Mam DAEWOO- EVANDĘ trzy lata,była sprowadzona z Danii , sprawuje się bez zastrzeżeń.Jeżdżę nią codziennie,ma przejechane obecnie 140000 km,Bardzo sobie chwalę to auto,a najbardziej doceniam to jak jadę z rodziną na urlop.Przestrzeń pozwala naprawdę wygodnie podróżować.Auto nadal wzbudza zainteresownie w Sosnowcu,chociaż ostatnio widziałem jeszce jedną. Minusem jest brak brak technicznej wiedzy.Auto poznaję i tworzę sam dokumentację łącznie ze zdjęciami,wiem gdzie można coś kupić i taniej zreperować{wymieniłem cały układ wydechowy 9 kwietnia 2013 r. za 200zł dwieście zł.w Ostrowie Wielkopolskim, w fabryce ukladów wydechowych,zrobili kawał dobrej roboty}. Jeżeli mogę coś doradzić to chętnie służę pomocą.Pozdrawiam wszystkich użytkowników EVANDY.

~Madcrazy

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-04-23 | 13:31

Witam! Jeżeli Twoja oferta pomocy jest nadal aktualna to pomóż mi w zakupie budżetowych sond lambda, które będą działały. Pozdrawiam

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019