mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Citroen C1

Twój samochód - Citroen C1

Kilka wad w moim C1

~Damian

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-18 | 12:26

Jeżdzę Citroenem C1 dokładnie rok... został zakupiony jako nowy z salonu. Przez ten okres auto ani razu nie odmówilo posłuszeństwa... jedyne mankamenty jakie posiadał moj samochod od dnia zakupu do dziś to wlew baku przez który nie dało sie zatankować do pełna, została ta wada usunięta.
Cały czas jednak męczę się ze stukami dochodzącymi z rejonu tylnej szyby... mimo iż w serwisie wymieniono mocowania tej szyby to na nierównościach nadal słychać charakterystyczny trzask. Serwis jest bezradny :(

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~posiadacz

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-21 | 17:24

to nie szyba mój panie, tylko mocowanie tylnych pasów bezpieczeństwa. metalowe ucho między kanapą a tylnym nadkolem koleboce i klepie o śrubę którą zostało przymocowane (pozostawiono tam luz konieczny do ruchu tym pasem). można pokombinować z plastikową podkładką lub jakimś cienkim miękkim materiałem. za to piski i skrzypienie dobiegające z tyłu to nie tylna kanapa (częsta błędna diagnoza), tylko właśnie tylna szyba - wystarczy raz na 10-15 tyś. km prysnąć silikonem w sprayu na metalowe ucho zamka przykręcone do tylnej szyby i już jest ok... pan panie masz do "D" ten swój serwis.

~mons

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-01-26 | 22:55

c1 to bardzo specyficzne autlko, w końcu Francuz :P Chociaż ja bym go za bardzo nie krytykował, generalnie pisze się, że jest na tle innych bardzo mało awaryjny. Obczajcie sobie: www.motospace.pl/uzywane/citroen_c1_1.0_z_roku_2007_samochody_uzywane/

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020