mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Ford C-Max

Twój samochód - Ford C-Max

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Ford C-Max: Nie tylko dla mini-rodzin

~dariusz

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-05-10 | 20:51

mam poprzedniego c-maxa, już nie focusa c-max, bardzo porządne auto, b. funkcjonalne i dobrze jeździ. jak na razie, prawie 3 lata, żadnych większych problemów z awariami

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Andy25

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-09-11 | 15:41

Poprzednią wersją C-max-a jeździłem 8 lat. Silnik benzyna 1,8 l. Serwisowałem w ASO i przejechałem bez awaryjnie około 160.000 km. Poleciał alternator i były drobne kłopoty z klimą. Po 7. latach wymieniłem akumulator i elementy zawieszenia, aby dalej pewnie jeździć i dobrze sprzedać. "Maksio" spisywał się doskonale. Dlatego kupiłem nowy model C-max II w 2011 r. Stwierdzam, że jest olbrzymi postęp technologiczny, prowadzi się jeszcze lepiej i ma dużo udogodnień. Nabyłem wersję Titanium z silnikiem EcoBoost 1,6 l ze 150 kM. Silnik jest rewelacyjny, mało pali, duży moment obrotowy 240 Nm, trzeba tylko przyzwyczaić się do jazdy na wyższych biegach i uważnie obserwować podpowiedzi komputera, który też ocenia sposób jazdy. Sprężarka jest prawie niesłyszalna, ale witać kiedy się włącza po chwilowym zużyciu paliwa. Dobre wyciszenie, wspaniałe audio SONY, precyzyjna skrzynia biegów i system ASS Auto-Start-Stop. Bardzo dobrze sprawdza się na śnieżnych i śliskich drogach dzięki licznym systemom trakcji oraz HSA. Mam nadzieję, że nowy "Maksio" będzie też bez awaryjny, ale trzeba serwisować w ASO, bo po 2-latach można przedłużać gwarancję na koleje lata za 89 złotych. Liczę, że nowej odsłonie C-max będzie miał światła ledowe, możliwość przewozu długich przedmiotów jak w B-maksie i skrytki jakw Fusionie.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019