mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - FSO Polonez

Twój samochód - FSO Polonez

polonez 1.5 92r. przygotowanie do jady po długiej przerwie

~Lisuu

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-02-22 | 13:15

Witam,
Otrzymałem w spadku po zmarłym niedawno Tacie, poloneza. Do samochodu mam sentyment i nie chcę się go pozbywać. Mam 19 lat i na samochodach nie znam się prawie wcale:(a więc spodziewam się że będzie mi ciężko odratować samochód. Samochód stoi już prawie rok pod chmurą nieużywany. Blacha się sypie, ale z tym sobie poradzę:)Mam pytanie o mechaniczne problemy jakie mogą się pojawić a samochodzie? Co trzeba będzie przy nim koniecznie zrobić aby znowu mógł wyjechać na drogi i wiernie służyć w rodzinie? Proszę wszystkich o pomoc.
Pozdrawiam
Lisuu

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Rafal71642

Nowicjusz

Rafal71642

Miasto: Dębica

Auto: Peugeot 406

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-05 | 16:52

Witam
MIałem taką samą sytuacje tylko poloneza dostałem po dziadku ale wiem jak go przygotować do dalszej eksploatacji podaj swoj numer gg to Ci wyjaśnie co i jak
Pozdrawiam RAfał

~odp

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-07 | 09:05

Rzadko odwiedzam ten konunikator, ale liczę na wiadomość:)8410946 z góry dzięki.
Pozdrawiam,
Lisuu

~SScafe

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-05-27 | 11:03

No to tak podstawa to naładować akumulator, sprawdzić poziom oleju, płynu hamulcowego i chłodniczego. Jeśli oleju jest za mało to dolej najlepiej taki jak był dolewany wcześniej(pewnie gdzieś w bagażniku będzie bańka) płyn chłodniczy lub wodę dolewamy do chłodnicy i do zbiorniczka wyrównawczego. Jeśli dolewasz wodę to przed zimą musisz sprawdzić stopień zamarzania płynu. Podłącz akumulator i sprawdź czy kontrolki są sprawne jak się nie załączają to sprawdź czy bezpieczniki nie są zaśniedziałe(jeśli masz je w kształcie fasolek i nie stykają to czyszczenie mało daje lepiej wymienić)
Jeśli chodzi o płyn hamulcowy to tu jest gorzej bo jeśli odpłyną za zbiorniczka to nie wystarczy tylko dolać tylko trzeba odpowietrzyć cały układ a to jest trochę zabawy.
Do układu hamulcowego możesz spokojnie lać DOT4 bo możesz mieć tylko DOT4 lub DOT3 a do DOT 3 można dolewać DOT4 bez żadnych przeszkód ale w drugą stronę niewolno.
Jeśli wszystko jest ok możesz spróbować go odpalić. Jeśli rozrusznik zakręci to masz duże szczęście. Jeśli jednak tak się nie stanie to sprawdź czy akumulator, potem kable czy siedzą dobrze na akumulatorze, potem do rozrusznika lecą dwa kable jeden gruby od + przy akumulatorze a drugi cieńszy od rozrusznika do wiązki i do kabiny sprawdź ten cieńszy czy dobrze siedzi na rozruszniku i czy w obrębie komory silnika nie jest gdzieś przerwany lub rozłączony na kostce jedno-pinowej (jeśli w ogóle jest to rzuca się w oczy).
Jak to wszystko jest ok a rozrusznik nie kręci co się bardzo często zdarza to znaczy że zaśniedział w środku. w takim wypadku możesz go oddać do elektryka samochodowego(koszt naprawy od 50 do 100zł) ale to nie gwarantuje likwidacji problemów w przyszłości. Możesz też oddać do regeneracji albo kupić nowy (wyjdzie cie to koło 200-300zł). No ale auto unieruchomione. możesz też spróbować pobić czymś mocno w rozrusznik najlepiej od strony prawego przedniego koła. Wtedy przydaje się druga osoba która przekręci kluczyk na rozruch i będzie na nim trzymać kiedy ty będziesz bić po rozruszniku. Po lewej stronie kierownicy u dołu masz małą gałkę którą da się wyciągnąć trochę do siebie, jest to ssanie które masz mieś zawsze wyciągnięte podczas odpalania a oprócz tego przed odpalaniem po pompuj pedałem gazu paliwo.
Jak już odpalisz to ssanie co jakiś czas wsuwasz delikatnie żeby zmniejszać obroty.
schodź z nich powoli i nie za dużo tak żeby silnik sobie równiutko pracował.
Bardzo ważne jest żeby pod żadnym pozorem nie gazować auta. Zastany silnik jest bardzo podatny na uszkodzenia, więc jedno za wysokie wkręcenie go na obroty morze spowodować utratę uszczelniacza czy zrobić dziurę w którejś uszczelce.

Chcesz wiedzieć coś więcej to napisz SScafe@interia.eu

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019