mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Kia Venga

Twój samochód - Kia Venga

KIA VENGA

~anonimmowy

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-02-18 | 20:25

Chciałbym się doradzić i proszę co wybrać Vengę 1.4 moc 90 KM czy 1.6 128 KM ,ponieważ mówi sie że,bezpiecznij jest gdy jest czym przyśpiezyć wrazie potrzeby lub wyprzedzić wrazie niebezpieczeństwa. Nie chodzi o to żeby szarżować tylko mieć komfort jazdy gdy jest więkasza moc. Proszę kto mógłby mi szczeże doradzić. Wezmę sobie to do zrozumienia i rozważenia. Dziękuję. Bo to auto mi sie podoba.

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~dylemat

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-23 | 08:25

Mam ten sam dylemat, a właściwie to "miałem". Zdecydowałem się na 1.4 po porównaniu osiągów z tym silnikiem i mojego Getza 1.3. KIA wypada lepiej, a ja z Getza jestem zadowolony, więc wybór jest prosty. W dodatku w jednym z artykułów prasowych na temat Vengi przeczytałem, że dźwięk silnika 1.6 jest bardziej dokuczliwy. Pozdrawiam.

~Poniż info gdzie można opinię o głośn

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-24 | 10:21

[Treść posta została usunięta przez moderatora!]

~dylemat

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-24 | 10:23

"Zaletą podstawowej jednostki napędowej jest cicha praca. Hałas nie przeszkadza nawet wtedy, gdy podróżuje się z wyższymi szybkościami. Tego samego nie można niestety powiedzieć o bardziej dynamicznym 125-konnym benzyniaku. W jego przypadku jazda z prędkościami autostradowymi oznacza nieprzyjemny dla pasażerów wzrost głośności."
Auto Świat.

~dylemat

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-24 | 10:25

I jeszcze to:
"Szczerze mówiąc, ten napęd okazał się wystarczający do Vengi. Samochód bez trudu rozpędza się nie tylko do szybkości miejskich. Także podczas podróży poza miastem nie wyczuwa się niedostatku mocy."
Auto Świat

~Slider

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-30 | 19:09

Hej

Od 2tyg mam Venge :) 1,4 90KM - wczesniej mialem honde Jazz 2002r 1.4 83KM i powiem szczerze - jednostka vengi dajaca 90KM jest w sam raz, jesli chcesz jezdzic i nie byc maruda na drodze, jest w sam raz przy okazji pali ok 6,7/100 ale silniczek jesio jest na dotarciu :) w sumie to ten samochodzik nie potrzebuje tych 130Km prawie - to nie ma byc wyscigowka :)

~norbi

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-31 | 19:51

Od miesiąca małzonka śmiga Vengą M 1,4. Ja od czasu do czasu. Braliśmy przed zakupem pod uwage Suzuki Slash i Honde Jazz, wygrała Venga. Bardzo przemyślane wnętrze i bagażnik - dużo miejsca. Silnik nie jest rakietowy ale to w końcu samochód "miejski". Ogólnie OK autko.

~Baca

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-05 | 09:55

Mam od miesiąca Vengę w wersji M z silnikiem 1,4.
Jestem bardzo zadowolony. Moc wystarczająca.
Polecam.

~M5

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-06-28 | 07:09

Kia Venga 1.6 128KM Diesel - hałas jest wyczuwalny ale nie dokuczliwy tylko podczas jazdy z małymi prędkościami w mieście. Ja w mieście nie używam 4 biegu bo przetestowałem, że ekonomiczniej jest przy prędkości 50 km/h jeździć na trójce. Do tego wygodniej, bo zawsze można zwolnić i przyspieszyć w razie potrzeby. Przy prędkościach powyżej 120 oprócz nic nie słyszę silnika. Slychac tzlko szum opon ktory jest moim zdaniem trochę za duzy - Continental.

stach1

Nowicjusz

stach1

Miasto: Legnica

Auto: Kia Venga

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-06-28 | 21:45

Witam !!!! Kia 1,6 benzyna 125 kM pakiet "L" I ja miałem ten sam dylemat czy napęd czy benzyna słabszy czy mocniejszy do tej pory też KIA Shuma od nowości i przez 10 lat - nic wymiana dolać i jazda !! Dlatego postanowiłem uderzyć ponownie w KIA i jak wyżej co brać moc czy rozsądek ????? Po wielu rozmowach w tym z salonem KIA wszędzie wynikła jedna prawidłowość jeśli przejeżdżasz jak śmiertelnik 20 tyś rocznie to bierz benzynę a jeśli nie to napęd !!!! Wybrałem benzynę 1,6 jest parę rzeczy które mnie nie zadawalają ale przy cenie 54 tyś i wyposarzeniu to detale . Ogólnie cicho tylko jedna zasada - lekka noga w benzynie . Trasa 5,5 l 100km miasto 8,5 . Ogólnie polecam nowy z 7 letnią gwarancją niż coś renomowanego za te same pieniądze ale co dalej ?????? chętnie podzielę się uwagami i pytaniami - pozdrawiam Stach !!!!!

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020